MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)
Home

Hydroponika

Hydroponika to fascynujący sposób uprawy roślin, który zdobywa coraz większą popularność, zarówno wśród doświadczonych ogrodników, jak i entuzjastów roślin domowych. Metoda ta opiera się na uprawie roślin bez użycia ziemi, z wykorzystaniem roztworu wodnego z dodatkiem niezbędnych składników odżywczych.

Hydroponiczna uprawa roślin jest też doskonała dla osób, które nie mają dostępu do ogrodu, ale chcą cieszyć się świeżymi warzywami czy ziołami prosto z parapetu, czy kuchennego blatu. Dodając do naszego hydroponicznego zestawu lampy możemy również uprawiać warzywa i zioła w miesiącach zimowych, przedłużając w ten sposób swój ogrodniczy sezon.

Czy jesteś gotowy rozpocząć swoją przygodę z hydroponiką? U nas znajdziesz odpowiednie akcesoria do hydroponiki, które sprawią, że przygoda ta będzie przyjemna i nieskomplikowana!

Przeczytaj więcej

16 Produkty

Pokaż z 16 produkty(-ów)

Page1

Najważniejsze porady naszej ekspertki ogrodowej Veroniki

Porady ekspertów

Moją najlepszą poradą dotyczącą udanej uprawy hydroponicznej Harvy jest umieszczenie skrzynki w jasnym miejscu. W miesiącach letnich ona się znajduje po stronie słońca południowego, a od września do marca używam sztucznego oświetlenia roślin. Źródło światła jest niezbędne dla dobrego wzrostu silnych, zdrowych roślin i udanych rezultatów. Dzięki podstawce z przyssawką można regulować oświetlenie w miarę wzrostu roślin. Dobrą zasadą jest utrzymywanie światła około 10 cm nad roślinami. Podobnie jak ludzie, rośliny korzystają z nocnego odpoczynku. Wyłączam więc światło na noc, aby rośliny miały około ośmiu godzin odpoczynku. Można tu również użyć timera. Kiedy sieję sałatę i zioła, zwykle kładnę około trzech nasion w sadzonkę. Możliwość zbierania dużych i świeżych liści sałaty i przypraw przez cały rok jest absolutnie fantastyczna.

Hydroponika – Uprawa w wodzie

Co to jest hydroponika? To oznacza po prostu uprawę w wodzie. Kiedy uprawiasz w wodzie, Twoje rośliny potrzebują roztworu odżywczego, który potrzeba rozcieńczyć w pojemniku z wodą. Zaletą uprawy hydroponicznej jest to, że jest szybka i łatwa, a jeśli masz odpowiedni rodzaj oświetlenia, możesz uprawiać przez cały rok. Większość kiełkujących nasion może być uprawiana w naszej skrzynce do uprawy hydroponicznej Harvy, ale mamy również kilka nasion, które zostały specjalnie zaprojektowane wyłącznie do uprawy hydroponicznej. Nasz zestaw początkowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć uprawę, czyli skrzynkę do uprawy, uchwyt na wtyczki oraz wtyczki do uprawy z nasionami i odżywkami dla roślin do uprawy hydroponicznej.Przeczytaj więcej