MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Wskazówki i inspiracje

Szukasz inspiracji do swojej uprawy? Tutaj zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki, przewodniki i inspiracje dotyczące ogrodnictwa w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Przewodnik

Uprawa ziół - idealna dla dzieci

Jeśli chodzi o uprawę z dziećmi, zioła są dobrym wyborem na początek. Można je uprawiać w pomieszczeniach przez cały rok, a latem także na zewnątrz. Spraw, aby uprawa roślin była zabawą dla dzieci, gdy mają wole od szkoły albo dłuższe wakacje.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Co mówi mi torebka z nasionami?

Kiedy jesteś gotowy, aby wysiać nasiona, torebka będzie twoim najlepszym przyjacielem, który pokaże ci jak obchodzić się z nasionami, jak je uprawiać i czego się spodziewać. W zależności od firmy, od której kupujesz nasiona, torebki mogą wyglądać nieco inaczej. Jednak większość posiada podobne informacje. W tym artykule przedstawiamy wszystkie informacje, które można znaleźć na torebkach nasion od Nelson Garden. No to hop!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak stworzyć własną sałatową kulę

Uprawa sałaty w kulce? Może to brzmieć dziwnie, ale obiecujemy, że jest super! Kule sałatowe są nie tylko przyjemne do robienia i oglądania, ale także praktyczne. Dlaczego? Jeśli uprawiasz w wiszącej doniczce, sałata jest poza zasięgiem ślimaków i szkodników, które uwielbiają skubać zielone liście. Dodatkowo, sałatę możesz zbierać bez konieczności schylania się.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

4 pomysły na projekty DIY do zrobienia z dziećmi

Projekty zrób-to-sam to świetna zabawa dla dzieci, idealna na czas dni wolnych od szkoły lub wakacji. Połączenie DIY z uprawą jest po prostu idealne! Rozwija w dzieciach kreatywność, wprowadza je w świat natury, spędzania czasu na świeżym powietrzu i pożywnego jedzenia.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak prawidłowo zamrażać warzywa i owoce jagodowe

Cieszenie się owocami własnych zbiorów w środku zimy to niesamowite uczucie. Aby było to możliwe, Twoim sprzymierzeńcem będzie zamrażarka! Podpowiemy Ci, jak najlepiej zamrozić warzywa i owoce jagodowe. Miłej lektury!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak suszyć zioła (i jak zrobić prezent z suszonych ziół!)

Zioła - nie można wymyślić lepszego sposobu na przyprawianie jedzenia! Dzięki suszeniu ziół możesz cieszyć się nimi przez cały rok. Suszone zioła mogą również stać się fajnym prezentem. A najlepsze jest to, że suszenie ziół jest naprawdę proste, i my Cię tego nauczymy!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak zrobić z gazet doniczki na nasiona

Uprawa przy użyciu produktów biodegradowalnych jest nie tylko ekologiczna, ale i bardzo praktyczna - i to z kilku powodów. Po pierwsze, oszczędza czas podczas przesadzania - wkładamy całą doniczkę do nowej ziemi. Po drugie, papier chroni korzenie roślin podczas przesadzania. Po trzecie, oszczędza pieniądze!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Zrób własną sól z chili - dwa przepisy!

Uprawa papryki chili zwykle skutkuje dużymi zbiorami. Jeśli uprawiasz chili, być może się zastanawiasz: co zrobić z tymi wszystkimi papryczkami? Nasza propozycja: zrób własną sól z chili!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Dlaczego ogrodnictwo jest dobre dla zdrowia

Większość z nas wie, że przebywanie na łonie natury dobrze wpływa na nasze zdrowie. Ale w jaki sposób i dlaczego? Z tego posta dowiesz się dokładnie, jak dobrze wpływają na nasze zdrowie przyroda, ogrodnictwo i zielone rośliny.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Co zrobić z pomidorami: zamrozić, zasuszyć, przyrządzić sos pomidorowy

Uprawa pomidorów często skutkuje obfitymi zbiorami. Czasami nawet są tak duże, że możesz nie wiedzieć, co zrobić ze wszystkimi pomidorami. Ale nie martw się, jest wiele sposobów na zakonserwowanie ich, takie jak zamrażanie, suszenie lub podsuszanie. Istnieje również sporo przepisów, co przygotować ze swoich zbiorów, np. sos pomidorowy.

Przeczytaj więcej
Inspiracja i reportaże

Budowa-regału-do-uprawy

Powiększ swoją przestrzeń uprawową, budując regał na rośliny. Tutaj przechodzimy krok po kroku, jak można zbudować własny regał do uprawy rozsad.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Wybierz miniszklarnię, która będzie odpowiednia dla twoich sadzonek

Która miniszklarnia jest najlepsza dla ciebie zależy od tego, co chcesz uprawiać, ale przede wszystkim od tego, jak dużo chcesz uprawiać i ile czasu chcesz poświęcić na uprawę?

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Koreańskie naleśniki z cukinii

Koreańskie naleśniki przygotowuje się błyskawicznie i są idealnym letnim obiadem, gdy nie chce się długo siedzieć w kuchni, a jednocześnie chce się cieszyć zbiorami z domowej uprawy.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Taco w sałacie lodowej

Liście sałaty doskonale nadają się do tacos, zarówno jako nadzienie, jak i jako „muszla taco”. Świeża alternatywa na gorące letnie dni.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Pyszna letnia rolada biszkoptowa

Pyszną letnią roladę biszkoptową można szybko przygotować i zmieniać nadzienie w zależności od upodobań i pory roku.

Przeczytaj więcej
Recepta

Ziołowy makaron z marchewką

Czasami chcesz, aby posiłek był prosty i szybki w przygotowaniu. Ten przepis na makaron z marchewką jest idealny.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Bukiet spiralny

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak układać i wiązać bukiet spiralny.

Przeczytaj więcej
Inspiracja i reportaże

Krówki chilli Anny

Proste do zrobienia czekoladowe krówki o ostrym smaku. Idealne na święta lub zawsze, gdy mamy ochotę nas coś słodkiego.

Przeczytaj więcej
Przewodniki

Kompletny przewodnik po odżywkach dla roślin - kiedy i jak ich używać

Wiosna to pora roku, kiedy wszystko kiełkuje. Wymaga to od roślin dużej ilości energii i czasem mogą one potrzebować niewielkiej dodatkowej pomocy. Biorąc to pod uwagę możesz zadawać sobie pytania: czy powinienem nawozić lub odżywiać swoje rośliny? Jeśli tak, jaki rodzaj nawozu powinienem wybrać, kiedy go dodać i jak to zrobić?

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Zrób własny kompost w 8 łatwych krokach

Chcesz przenieść swoje ogrodnictwo na wyższy poziom? Spróbuj zrobić własny przydomowy kompost! Małe gałązki, zwiędłe kwiaty i liście - przedstawiamy kompletny przewodnik po tym, jak stworzyć przydomowy kompostownik!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jaki karmnik wybrać?

Jest wiele rodzajów karmników dla ptaków, a każdy z nich spełnia swoje konkretne zadanie. To, który karmnik będzie najlepszy, zależy od tego, jakie ptaki chcesz przyciągnąć do swojego ogrodu i gdzie planujesz go zawiesić. Damy Ci wskazówki, jaki wybór będzie najlepszy!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Przygotuj swój ogród do zimy

Zanim nadejdzie zima, jest kilka rzeczy, które jesienią możesz zrobić w swoim ogrodzie, aby zapewnić sobie ułatwienie na wiosnę. Na przykład spulchnić glebę w swoim ogrodzie i na klombach, zadbać o narzędzia i zabezpieczyć drzewa i krzewy. W ten sposób wiosną będziesz mógł podziękować samemu sobie! Przygotowywanie ogrodu na zimę to również doskonały pretekst do przebywania na świeżym powietrzu i cieszenia się tak bardzo potrzebnym jesiennym słońcem.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak przycinać porzeczki i jabłonie

Przycinanie drzew i krzewów nie jest koniecznością. Będą rosły i owocowały tak czy inaczej. Ale jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie ładne, kształtne owoce i większe zbiory, warto przycinać gałęzie raz do roku. Jak i kiedy najlepiej przycinać drzewa lub krzewy, to zależy od rodzaju rośliny. Oto szybki przewodnik, jak przycinać jabłonie i porzeczki.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Przechowywanie bulw dalii przez zimę

Dalie nie mogą przezimować w ziemi, gdy jest zimno, dlatego bulwy należy wykopać jesienią i przechowywać w miejscu zabezpieczonym przed mrozem aż do wiosny, kiedy ponownie trafią do ziemi.

Przeczytaj więcej
Ogród i życie wśród przyrody

Wysiew trawy jesienią

Nowy trawnik zasiej jesienią, gdy warunki sprzyjają kiełkowaniu i wzrostowi nasion trawy.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Szkoła uprawy trawnika – wysiew trawy

Nowy trawnik można wysiewać od wiosny do wczesnej jesieni. Jesień to najlepszy czas na zakładanie trawnika. Nagrzana gleba i wilgoć w powietrzu umożliwiają nasionom kiełkowanie w rekordowym tempie.

Przeczytaj więcej
Ogród i życie wśród przyrody

Nawożenie zasianego wcześniej trawnika

Nawożenie upraw pozwoli uzyskać znacznie większe zbiory. Ale jaki nawóz wybrać i które rośliny wymagają niewielkiego lub dużego nawożenia?

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Przewodnik po tym, jak używać obornika jako nawozu

Aby odnieść sukces w uprawie, niezbędna jest woda. Bez wody rośliny nie będą w stanie pobierać z gleby ważnych składników odżywczych i minerałów. Niestety, ziemia rzadko zawiera wystarczającą ich ilość. Dlatego też dodawanie obornika bogatego w składniki odżywcze jest konieczne, jeśli chcesz mieć zdrowe rośliny i wspaniałe zbiory.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa roślin pod sztucznym oświetleniem krok po kroku

Sztuczne oświetlenie uprawy to skuteczny sposób na zapewnienie roślinom odpowiedniej ilości światła, niezbędnej do ich wzrostu podczas ciemniejszych miesięcy roku.

Przeczytaj więcej
Uprawa całoroczna

How to store your seeds in the best possible way

Zostały Ci resztki nasion z ostatniego sezonu uprawowego? Nie masz się czym martwić! Przechowując je w odpowiedni sposób, możesz je zachować i posadzić, gdy tylko przyjdzie na to odpowiedni czas. Zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak przechowywać nasiona w prawidłowy sposób.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Nawozy zielone – dlaczego i jak je stosować?

Zielony nawóz to uprawa mająca na celu ochronę i poprawę jakości gleby.

Przeczytaj więcej
Guide

6 Wskazówek dla uprawy wspaniałych pomidorów

Growing tomatoes does not have to be hard or take that much time - and you do not need a greenhouse or a garden. You can cultivate potted tomatoes from a window or on a balcony. To be able to enjoy a ripe tomato, warm from the sun, right from its plant is incredible! Would you like to try growing your own tomato plant from a seed?

Przeczytaj więcej
Przewodniki

Jak wysiewać na tacach do uprawy?

Tace do uprawy nie tylko oszczędzają czas i miejsce, ale także zapewniają silne sadzonki o mocnych korzeniach. Taca do uprawy jest idealna do mniejszych hodowli!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

6 sposobów na uprawe roślin dla początkujących

Uprawa wstępna jest ważna dla prawidłowego rozwoju i wzrostu roślin. Istnieje kilka metod takiej uprawy - ale która z nich jest najlepsza? Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące uprawy wstępnej. Podamy również sugestie, które rośliny najlepiej pasują do danej metody.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Dlaczego powinieneś odżywiać pomidory - i jak to robić

Pomidory rosną szybko i dlatego bardzo potrzebują odżywienia. Nasiono ma wystarczającą ilość składników odżywczych w sobie, aby wyrosnąć, oraz w glebie znajdują się potrzebne minerały. Jeśli jednak chcesz mieć obfite zbiory pomidorów, powinieneś rozważyć dodanie odżywki lub nawozu. Możesz je kupić lub przygotować samodzielnie.

Przeczytaj więcej
Uprawiaj na świeżym powietrzu

Uprawa w kołnierzu paletowym

Wszystko staje się łatwiejsze, gdy uprawia się w paletowych kołnierzach! Łatwo jest usunąć chwasty, kontrolować szkodniki i wygodnie jest przykryć uprawę włókniną, a co najlepsze, wiosną gleba szybciej się nagrzewa.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

6 roślin do uprawy latem

Większość roślin wymaga wstępnej uprawy wiosną, aby można było zbierać ich plon latem. Ale jeśli nie miałeś czasu, zapomniałeś lub latem zdałeś sobie sprawę, że chcesz rozpocząć uprawę - nie martw się. Oto kompletna lista roślin, które można uprawiać latem!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Dlaczego powinieneś uprawiać warzywa dla celów dekoracyjnych

Tradycyjnie ogrody zostały podzielone na dwa obszary: część ozdobna z kwiatami, część jadalna z warzywami. Ostatnio jednak poddaliśmy weryfikacji, które rośliny uważamy za piękne i dekoracyjne. W rezultacie nowy trend polega na wspólnej uprawie warzyw i kwiatów lub uprawie warzyw tam, gdzie wcześniej rosły tylko kwiaty. Jeśli zazwyczaj uprawiasz w swoim ogrodzie tylko kwiaty, dlaczego by nie poświęcić trochę miejsca na warzywa, planując następną uprawę? Eksperymentuj, a znajdziesz swoje ulubione ozdobne warzywa!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Szkoła nawożenia – wybór odpowiedniego nawozu

Nawożenie upraw pozwoli uzyskać znacznie większe zbiory. Ale jaki nawóz wybrać i które rośliny wymagają niewielkiego lub dużego nawożenia?

Przeczytaj więcej
Guide

Odmiany kapusty - najlepsze sposoby ich jedzenia

Kapusta jest bardzo popularna wśród miłośników zdrowia i jedzenia. Jest nie tylko pożywna, ale również wspaniała w uprawie, ponieważ można ją zbierać partiami przez całe lato. Ponadto kapusta występuje w wielu odmianach. Ale do czego tak naprawdę wykorzystać pak choi, kalarepę i rzepę? Dowiedz się, jak smakują niektóre popularne odmiany kapusty i jak najlepiej się nimi cieszyć.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa i pielęgnacja ogrodu późnym latem

Porzuć myśl, że ogrodnictwo i uprawa to tylko wiosna i wczesne lato! Sałata, jarmuż i marchew to niektóre z ulubionych roślin jesiennych, które doskonale nadają się do uprawy późnym latem. Ten czas to także doskonała okazja, aby okazać troskę ziemi po uprawach. Ochroń ją przed chwastami i zadbaj o odpowiednią ilość składników odżywczych, aby przetrwała jesień i zimę w zdrowiu.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

3 sposoby na uprawę pietruszki

Pietruszka to zioło uwielbiane przez miliony ludzi na całym świecie - i rozumiemy dlaczego! Dzięki swojemu świeżemu smakowi i soczystej zielonej barwie ożywia większość potraw. Nasiona pietruszki mogą być nieco wolne na początku, ale kiedy już wykiełkują, są niezwykle łatwe w uprawie!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa jesienią - kiedy i jakie nasiona zasadzić

Wkrótce nadejdzie jesień, ale nie zdejmuj rękawic ogrodniczych - sezon wegetacyjny jeszcze się nie skończył! Mimo iż to lato jest głównym czasem na uprawę, gleba pozostaje ciepła i temperatury nadal wystarczająco wysokie, aby kontynuować uprawę jesienią.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak prowadzić udaną uprawę jesienią (+ check-lista!)

Niektórzy myślą, że sezon uprawowy kończy się pod koniec lata. Ale nie chowaj jeszcze swojej łopatki ogrodowej do skrzynki - uprawa jesienią jest nie tylko możliwa, ale także efektywna, ponieważ w taki sposób możesz liczyć na wczesne zbiory wiosną. Są takie rośliny, które najlepiej nadają się do siania jesienią; dowiedz się, jakie to rośliny, oraz kiedy i jak je uprawiać.

Przeczytaj więcej
Uprawa i pielęgnacja

Jakie nasiona wysiewać na początku roku

Wiele warzyw i kwiatów trzeba wysiać wcześnie, aby zebrać plony. Wymienimy tutaj odmiany, które najlepiej jest wysiewać już w pierwszych miesiącach roku.

Przeczytaj więcej
Uprawa i pielęgnacja

Jak oświetlać rośliny

Kluczem do udanej uprawy jest światło. Potrzeba oczywiście dobrej jakości gleby, nasion, które mogą kiełkować, a także wystarczającej ilości wody i składników odżywczych.

Przeczytaj więcej
Uprawa na zewnątrz

Wermikulit czy perlit?

Wermikulit i perlit są lekkimi, porowatymi ziarnami, które niewiele ważą. Choć są do siebie podobne, mają nieco inne właściwości. Kiedy i jak je stosować?

Przeczytaj więcej
Inspiracja

Jaką mam ziemię?

Dobra gleba jest bardzo ważna dla udanej uprawy. Zaprezentujemy podstawy dotyczące składu gleby i jak podpowiemy jak wykonać klasyczny test gleby.

Przeczytaj więcej
Uprawa i pielęgnacja

Gnojówka z pokrzyw – przygotuj ją w następujący sposób

Jeśli masz pokrzywy i już znudziła ci się zupa pokrzywowa, możesz wykorzystać je do swoich roślin. Gnojówka z pokrzywy strasznie śmierdzi, ale jest bezcenna dla twoich roślin, które pokochają cię za nią.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Prawidłowe podlewanie przez cały okres wegetacyjny

Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki do kwitnienia i owocowania, trzeba wiedzieć, jak je podlewać i nawozić przed i w trakcie sezonu wegetacyjnego. Oto kilka dobrych rad, na co należy zwrócić uwagę podczas podlewania roślin.

Przeczytaj więcej
Przewodniki

Jak skutecznie wyhodować bazylię w 7 prostych krokach

Uprawa własnej bazylii i obserwowanie, jak rośliny się rozwijają i rosną, jest niesamowite. Bazylia jest nie tylko piękna jako element dekoracyjny w domu, ale także fantastycznie smakuje i pachnie. Najlepsze jest w niej to, że jest naprawdę prosta w upra wie! Dostępne są różne rodzaje bazylii, w innych kolorach i smakach. Aby wymienić tylko kilka: bazylia czerwona i zielona, cytrynowa, cynamonowa i tajska. Eksperymentuj, a znajdziesz swoją ulubioną odmianę.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa groszku pachnącego

Zapach groszku pachnącego budzi w wielu z nas letnie wspomnienia. Jeśli chcemy uzyskać wczesne i obfite kwitnienie musimy na czas rozpocząć jego uprawę wstępną.

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawa i suszenie suszek

Świeże bukiety z ogrodu są piękne, ale trudne do wykonania w okresie zimowym. Dzięki kocankom (suszkom) możesz cieszyć się swoimi kwiatami przez cały rok!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa pomidorów

Uprawa pomidorów nie jest szczególnie trudna i nie wymaga dużo miejsca. W przewodniku dotyczącym pomidorów pomagamy w ich uprawie od wysiewu do zbiorów.

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawa chili

Uprawa chili nie jest trudna i wyjaśniamy tutaj krok po kroku, w jaki sposób wyhodujesz piękne chili. Najważniejsze jest, aby zacząć wcześnie i umieścić rośliny w ciepłym i osłoniętym miejscu.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa dalii

Dalie to okazałe piękności, które wspaniale prezentują się zarówno na rabatach, jak i w bukietach. Najlepiej jest uprawiać bulwy w pomieszczeniach, aby uzyskać wcześniejsze kwitnienie.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Prosty sposób na uprawę bujnego jarmużu

Uprawa jarmużu jest łatwa i przyjemna. Zanim jednak zaczniesz, jest kilka rzeczy na jego temat, które musisz wiedzieć, aby wyhodować duże, zdrowe rośliny. Jedną z rzeczy jest to, że jarmuż uwielbia bogatą w składniki odżywcze glebę, więc upewnij się, że taką mu dostarczasz. Inną rzeczą jest fakt, że jarmuż łatwo atakują szkodniki. Jeśli chcesz otrzymać zdrowe i pyszne liście, chroń je przed owadami prostym sposobem, które przedstawimy poniżej.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa szpinaku w najlepszy sposób

Szpinak może być jednym z najlepszych warzyw do uprawy! Dlaczego? Ponieważ jest pyszny, można go jeść zarówno na świeżo, jak i gotowany, a także dobrze się mrozi. Ponadto można go uprawiać na wiele różnych sposobów. Ten przewodnik powstał po to, by pomóc ci jak najlepiej uprawiać szpinak - sam się przekonaj!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak uprawiać sałatę

Sałata ma kilka zalet: jest łatwa w uprawie, szybko rośnie i dobrze smakuje. Nic dziwnego, że to ulubiony produkt wielu osób! W tym artykule zebraliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące uprawy sałaty: kiedy, gdzie i jak uprawiać, o czym myśleć przy wyborze gleby i nawozu oraz jak zbierać plony. Dodatkowo zamieściliśmy listę naszych ulubionych odmian!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa pelargonii

Pelargonia to klasyczna roślina domowa, którą można wysiewać z nasion lub pobierać z niej odszczepki. Przeprowadzimy cię przez całą drogę od nasiona do rośliny.

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawa miechunki – złotej jagody i miechunki peruwiańskiej

Słodko-kwaśne jagody miechunki zawinięte w papierowe lampiony są zabawnym dodatkiem do późnych letnich zbiorów. To jeden z niewielu owoców egzotycznych, który można w łatwy sposób uprawiać samemu!

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawa bratków

Bratki są nie tylko łatwe w uprawie i odporne na zimno, są także jadalne. Śliczne, małe kwiatki nadają się zarówno na balkony, jak i na rabaty.

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawa kosmosu pierzastego

Roślina o delikatnych kwiatach i liściach przypominających koperek, jest o wiele bardziej wytrzymała niż na to wygląda. Jeśli marzysz o nieskończonej ilości ciętych, letnich kwiatów z własnej uprawy – to jest to roślina dla ciebie!

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawiaj nasturcje

Uprawa nasturcji to czysta przyjemność! Mocny wzrost i obfite kwiaty bez dużych wysiłków - czego chcieć więcej?

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawa aksamitek

Trudno o łatwiejszy do uprawy kwiat letni niż aksamitki. Kwitną niemal niezależnie od miejsca, w którym rosną. Podajemy wskazówki, które pomogą odnieść sukces.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa cukinii

Cukinia jest jednym z najłatwiejszych warzyw do uprawy w ogrodzie. Cukinia świetnie nadaje się do uprawy, ponieważ szybko rośnie i daje duże zbiory. Oto nasze najważniejsze wskazówki.

Przeczytaj więcej
Poradniki dotyczące upraw

Uprawa mangoldu

Jeśli jeszcze nie uprawiałeś mangoldu w domu, czas spróbować! Mangold jest jednym z najłatwiejszych w uprawie warzyw liściastych.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Tak sobie poradzisz z pokrzywką brazylijską

Pokrzywka brazylijska, czyli Koleus Blumego, staje się coraz bardziej popularna. Ta szybko rosnąca kolorowa roślina jest łatwa w uprawie w domu i w ogrodzie.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa kapusty pekińskiej – droga do sukcesu

Kapusta pekińska, zwana również kapustą chińską, jest chrupiąca i smaczna zarówno świeża, jak i gotowana. Może być postrzegana jako nijaka, dopóki nie złamiesz kodu – oto wskazówki, które pomogą Ci odnieść sukces.

Przeczytaj więcej
Uprawa warzyw, tworzenie szklarni i ochrona roślin

Wykorzystaj skrzynie paletowe do różnych celów w ogrodzie

Skrzynie z palet to świetny, łatwy sposób na rozpoczęcie uprawy w ogrodzie.

Przeczytaj więcej
Uprawa w domu

5 wskazówek dotyczących oświetlenia roślin i uprawy w pomieszczeniach

Z pomocą oświetlania roślin możesz uprawiać jadalne rośliny zimą. Czy oświetlenie roślin jest zawsze konieczne do udanego ogrodnictwa w pomieszczeniach zimą? Odpowiadamy na Twoje pytania.

Przeczytaj więcej
Uprawa w domu

Nawożenie roślin doniczkowych zimą

Rośliny doniczkowe potrzebują światła, wody, składników odżywczych i ciepła. Zimą ich wzrost ulega zahamowaniu i maleje zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Przeczytaj więcej
Uprawa w domu

Zimowanie peralgoni w uprawie domowej

Przezimuj pelargonie w chłodnym miejscu i obudź je do życia, gdy nadejdzie wiosna. Pomożemy Ci przezimować je z sukcesem.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Wybudzanie peralgoni po zimie - krok po kroku

Podpowiadamy, co można zrobić, żeby przywrócić do życia twoje pelargonie po długiej i ciemnej zimie.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak rozmnażać rośliny przez sadzonkowanie

Najpopularniejsze metody rozmnażania roślin doniczkowych - przez sadzonki wierzchołkowe i pędowe, dowiedz się, jak rozmnażać rośliny o dużych liściach i wiele więcej.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa hydroponiczna zimą w domu

Uprawa zimą jest możliwa, ale niezbędna będzie pomoc oświetlenia roślin, mat grzewczych, mini szklarni, dobrej gleby oraz dobór odpowiednich ziół i warzyw.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jaki nawóz dla roślin stosować?

Pomóż swoim roślinom dobrze się rozwijać, używając odpowiedniego nawozu! Nawóz płynny czy stały ? Kiedy nawozić rośliny? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Eksperyment: czy oświetlenie roślin naprawdę działa?

Jak ważne jest oświetlenie roślin? Przeprowadziliśmy eksperyment, w którym wyhodowaliśmy niektóre rośliny z oświetleniem, a niektóre bez – sprawdź wyniki!

Przeczytaj więcej
Uprawa w domu

Uprawa hydroponiczna ze skrzynką Harvy

Dzięki Harvy możesz uprawiać hydroponicznie bez gleby i bez wcześniejszej wiedzy - przez cały rok. To bardzo proste - każdy może to zrobić.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Podstawy uprawy hydroponicznej – co uprawiać bez gleby

Dowiedz się, jak uprawiać zielone warzywa liściaste, zioła, pomidory i chili w wodzie. Nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o uprawie hydroponicznej.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawiaj zioła w swojej kuchni

Wiele ziół można uprawiać w domu np pietruszke, koperek czy bazylie. Dowiedz się, jak uprawiać zioła w domu, kiedy zbierać plony i wiele więcej.

Przeczytaj więcej
Guide

Uprawa hydroponiczna roślin krok po kroku

Odkryj, na czym polegają systemy hydroponiczne i naucz się uprawiać rośliny bez gleby, z użyciem jedynie wody, światła i składników odżywczych.

Przeczytaj więcej
Indoor farming

Ciesz sie swieżymi warzywami przez cały rok - uprawa w domu

Learn how to cultivate fresh vegetables, aromatic herbs and sweet fruits all year round.

Przeczytaj więcej
Uprawa całoroczna

5 reasons to grow sprouts

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość - jedzenie świeżych warzyw z własnego ogródka przez cały rok jest możliwe! Jak? Dzięki kiełkom!

Przeczytaj więcej
Uprawa w pomieszczeniach

Jak uprawiać kiełki w domu

Uprawa kiełków jestłatwa i satysfakcjonująca! Pożywne pędy można uprawiać przez cały rok na parapecie. Przygotuj się do hodowli kiełków w domu krok po kroku.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

Kiedy należy wyłączyć oświetlenie roślin?

Rośliny, które nie otrzymują wystarczającej ilości światła, wyrastają wysokie i chude. Więc nie spiesz się, aby wyłączyć oświetlenie roślin, gdy powróci światło dzienne.

Przeczytaj więcej
Inspiracje

Uprawiaj glebę

Dobra gleba jest warunkiem udanej uprawy. Zarówno struktura, jak i odżywianie to rzeczy, na które możesz wpłynąć, aby mieć żyzną glebę. Podpowiadamy, jak uzyskać dobrą glebę. / Tutaj dajemy ci wskazówki, jak uprawiać glebę, by była dobra.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

6 łatwych w uprawie warzyw do bezpośredniego siewu

Siew nasion bezpośrednio do gruntu jest odpowiedni dla osób, które nie chcą lub nie mają miejsca na sianie w pomieszczeniach. Tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące łatwych w uprawie warzyw do bezpośredniego siewu.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

Kompost w mieszkaniu

Oczywiście, że możesz uprawiać własną ziemię, nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu. Niech pnącza pomidorów i fusy z kawy będą częścią twojego cyklu. Tutaj sugerujemy dwie możliwe metody.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

ABC przesadzania roślin

Czy planujesz wiele upraw wstępnych? Przeczytaj, co zrobić, by rośliny były bardziej wytrzymałe i silne, oraz jak stopniowo przesadzając je do nowych doniczek.

Przeczytaj więcej