MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Inspiracja i reportaże

Zebraliśmy tu reportaże o inspirujących ogrodnikach, pomysłowe przepisy i poradniki „Zrób to sam” dotyczące ogrodu i uprawy. Znajdziesz tu również wszystko, co musisz wiedzieć, aby być na bieżąco z naszymi działaniami i wyzwaniami.

Przewodnik

Uprawa ziół - idealna dla dzieci

Jeśli chodzi o uprawę z dziećmi, zioła są dobrym wyborem na początek. Można je uprawiać w pomieszczeniach przez cały rok, a latem także na zewnątrz. Spraw, aby uprawa roślin była zabawą dla dzieci, gdy mają wole od szkoły albo dłuższe wakacje.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Co mówi mi torebka z nasionami?

Kiedy jesteś gotowy, aby wysiać nasiona, torebka będzie twoim najlepszym przyjacielem, który pokaże ci jak obchodzić się z nasionami, jak je uprawiać i czego się spodziewać. W zależności od firmy, od której kupujesz nasiona, torebki mogą wyglądać nieco inaczej. Jednak większość posiada podobne informacje. W tym artykule przedstawiamy wszystkie informacje, które można znaleźć na torebkach nasion od Nelson Garden. No to hop!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak stworzyć własną sałatową kulę

Uprawa sałaty w kulce? Może to brzmieć dziwnie, ale obiecujemy, że jest super! Kule sałatowe są nie tylko przyjemne do robienia i oglądania, ale także praktyczne. Dlaczego? Jeśli uprawiasz w wiszącej doniczce, sałata jest poza zasięgiem ślimaków i szkodników, które uwielbiają skubać zielone liście. Dodatkowo, sałatę możesz zbierać bez konieczności schylania się.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

4 pomysły na projekty DIY do zrobienia z dziećmi

Projekty zrób-to-sam to świetna zabawa dla dzieci, idealna na czas dni wolnych od szkoły lub wakacji. Połączenie DIY z uprawą jest po prostu idealne! Rozwija w dzieciach kreatywność, wprowadza je w świat natury, spędzania czasu na świeżym powietrzu i pożywnego jedzenia.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak prawidłowo zamrażać warzywa i owoce jagodowe

Cieszenie się owocami własnych zbiorów w środku zimy to niesamowite uczucie. Aby było to możliwe, Twoim sprzymierzeńcem będzie zamrażarka! Podpowiemy Ci, jak najlepiej zamrozić warzywa i owoce jagodowe. Miłej lektury!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak suszyć zioła (i jak zrobić prezent z suszonych ziół!)

Zioła - nie można wymyślić lepszego sposobu na przyprawianie jedzenia! Dzięki suszeniu ziół możesz cieszyć się nimi przez cały rok. Suszone zioła mogą również stać się fajnym prezentem. A najlepsze jest to, że suszenie ziół jest naprawdę proste, i my Cię tego nauczymy!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak zrobić z gazet doniczki na nasiona

Uprawa przy użyciu produktów biodegradowalnych jest nie tylko ekologiczna, ale i bardzo praktyczna - i to z kilku powodów. Po pierwsze, oszczędza czas podczas przesadzania - wkładamy całą doniczkę do nowej ziemi. Po drugie, papier chroni korzenie roślin podczas przesadzania. Po trzecie, oszczędza pieniądze!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Zrób własną sól z chili - dwa przepisy!

Uprawa papryki chili zwykle skutkuje dużymi zbiorami. Jeśli uprawiasz chili, być może się zastanawiasz: co zrobić z tymi wszystkimi papryczkami? Nasza propozycja: zrób własną sól z chili!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Dlaczego ogrodnictwo jest dobre dla zdrowia

Większość z nas wie, że przebywanie na łonie natury dobrze wpływa na nasze zdrowie. Ale w jaki sposób i dlaczego? Z tego posta dowiesz się dokładnie, jak dobrze wpływają na nasze zdrowie przyroda, ogrodnictwo i zielone rośliny.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Co zrobić z pomidorami: zamrozić, zasuszyć, przyrządzić sos pomidorowy

Uprawa pomidorów często skutkuje obfitymi zbiorami. Czasami nawet są tak duże, że możesz nie wiedzieć, co zrobić ze wszystkimi pomidorami. Ale nie martw się, jest wiele sposobów na zakonserwowanie ich, takie jak zamrażanie, suszenie lub podsuszanie. Istnieje również sporo przepisów, co przygotować ze swoich zbiorów, np. sos pomidorowy.

Przeczytaj więcej
Inspiracja i reportaże

Budowa-regału-do-uprawy

Powiększ swoją przestrzeń uprawową, budując regał na rośliny. Tutaj przechodzimy krok po kroku, jak można zbudować własny regał do uprawy rozsad.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Wybierz miniszklarnię, która będzie odpowiednia dla twoich sadzonek

Która miniszklarnia jest najlepsza dla ciebie zależy od tego, co chcesz uprawiać, ale przede wszystkim od tego, jak dużo chcesz uprawiać i ile czasu chcesz poświęcić na uprawę?

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Koreańskie naleśniki z cukinii

Koreańskie naleśniki przygotowuje się błyskawicznie i są idealnym letnim obiadem, gdy nie chce się długo siedzieć w kuchni, a jednocześnie chce się cieszyć zbiorami z domowej uprawy.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Taco w sałacie lodowej

Liście sałaty doskonale nadają się do tacos, zarówno jako nadzienie, jak i jako „muszla taco”. Świeża alternatywa na gorące letnie dni.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Pyszna letnia rolada biszkoptowa

Pyszną letnią roladę biszkoptową można szybko przygotować i zmieniać nadzienie w zależności od upodobań i pory roku.

Przeczytaj więcej
Recepta

Ziołowy makaron z marchewką

Czasami chcesz, aby posiłek był prosty i szybki w przygotowaniu. Ten przepis na makaron z marchewką jest idealny.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Bukiet spiralny

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak układać i wiązać bukiet spiralny.

Przeczytaj więcej
Inspiracja i reportaże

Krówki chilli Anny

Proste do zrobienia czekoladowe krówki o ostrym smaku. Idealne na święta lub zawsze, gdy mamy ochotę nas coś słodkiego.

Przeczytaj więcej