MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)
Reconnect to nature
  • item.textBezpłatne zwroty
  • item.textSzybka dostawa
  • item.textZałożony w 1933 r.
Wskazówki i inspiracje

Jak prawidłowo zamrażać warzywa i owoce jagodowe

19 October 2021

Cieszenie się owocami własnych zbiorów w środku zimy to niesamowite uczucie. Aby było to możliwe, Twoim sprzymierzeńcem będzie zamrażarka! Podpowiemy Ci, jak najlepiej zamrozić warzywa i owoce jagodowe. Miłej lektury!

Jak blanszować lub podgotować warzywa

Warzywa i owoce jagodowe można zamrażać na kilka sposobów. Wiele warzyw najlepiej jest zblanszować lub podgotować przed zamrożeniem. Można to zrobić gotując warzywa w lekko osolonej wodzie przez kilka minut. W ten sposób lepiej zachowają swoją teksturę i smak.

Zastanawiasz się, jak długo mrożone warzywa pozostaną świeże w zamrażarce? Warzywa mrożone mają długi okres przydatności do spożycia, chociaż nie będą dobrze smakować wiecznie. Rok to wystarczający standard!

Jak mrozić owoce jagodowe

Owoce jagodowe należą do najłatwiejszych do zamrożenia. Rozłóż je na tacy lub talerzu i włóż do zamrażarki. Gdy zamarzną, umieść je w pojemnikach lub woreczkach. Jeśli włożyć je do zamrażarki bezpośrednio w pojemniku lub woreczku, utworzą jedną wielką zamrożoną bryłę.

Jak zamrozić boćwinę, szpinak, kapustę i inne warzywa liściaste

Posiekaj i zblanszuj boćwinę, szpinak, kapustę lub inne liściaste warzywa. Zostaw je do ostygnięcia i osusz przed zamrożeniem.

Jak zamrozić kalafior i brokuły

Podziel różyczki kalafiora lub brokułów na kawałki i zblanszuj.

Jak zamrozić rośliny strączkowe

Groszek i fasolę podgotuj przed zamrożeniem. Jeśli zblanszujesz suchą fasolę, możesz ją zamrozić tak jak owoce, na tacce, a następnie przesypać do pojemników lub woreczków.

Jak zamrozić chili i paprykę

Chili można zamrozić w całości lub w kawałkach, bez wcześniejszego blanszowania. Papryka również doskonale nadaje się do zamrażania na świeżo. Kiedy przyjdzie czas na jej zjedzenie, najlepiej będzie smakować w gulaszu, w cieście lub w zapiekance.

Jak zamrozić przyprawy i zioła

Drobno posiekaj przyprawy i zioła i zamroź je w małych woreczkach lub pojemnikach. Zamrażarka dobrze zachowa ich smak!

Jak zamrozić cebulę i czosnek

Cebulę, por i czosnek można posiekać na małe kawałeczki, zamrozić i przygotować się na zimowe gotowanie.

Jak zamrozić kukurydzę

Ugotuj kolby kukurydzy, a następnie nożem zetnij ziarna, zanim je zamrozisz.

Jak zamrozić dynię

Dynię można przechowywać przez długi czas w temperaturze pokojowej. Z tym, że jeśli jej skórka ulegnie uszkodzeniu, może to spowodować zepsucie całej dyni. Dlatego dobrym pomysłem jest zamrażanie dyni. Obierz i pokrój ją na kawałki. Najlepiej jest zblanszować dynię przed zamrożeniem.

Jak zamrozić warzywa korzeniowe

Marchew, pasternak, buraki, rzepa i inne warzywa korzeniowe należy blanszować przed zamrożeniem. Pokrój je na mniejsze kawałki i gotuj przez kilka minut. Pozwól im ostygnąć i osusz przed zamrożeniem. Możesz również zamrozić je surowe i starte, i wykorzystać je do gotowania.

Jak zamrozić cukinię

Ponieważ cukinia zawiera dużo wody, najlepiej będzie zblanszować cukinię w kawałkach przed zamrożeniem. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, możesz pokroić i zamrozić ją na świeżo. Mrożona cukinia dobrze nadaje się do gotowania po rozmrożeniu!

Jak zamrozić pomidory

Pomidory można zamrażać na różne sposoby: w całości, w kawałkach, w plasterkach lub zmieszane. Rozmrożonych pomidorów prawdopodobnie nie dodasz do sałatki, ponieważ po wyjęciu z zamrażarki będą miały dość rozmiękłą konsystencję. Zdecydowanie lepiej będą smakować w ciepłych potrawach!

Jak zrobić mrożone puree

Zrób puree z owoców, warzyw korzeniowych, przypraw lub warzyw liściastych i zamroź w małych porcjach, na przykład w pojemnikach na kostki lodu. Dodadzą smaku zimowym potrawkom lub staną się odżywczym dodatkiem do koktajli!

Czego nie zamrażać

Ponieważ ogórek i sałata zawierają dużą ilość wody, zamrażanie ich nie jest dobrym pomysłem.