MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Jak zrobić z gazet doniczki na nasiona

07 września 2021

Uprawa przy użyciu produktów biodegradowalnych jest nie tylko ekologiczna, ale i bardzo praktyczna - i to z kilku powodów. Po pierwsze, oszczędza czas podczas przesadzania - wkładamy całą doniczkę do nowej ziemi. Po drugie, papier chroni korzenie roślin podczas przesadzania. Po trzecie, oszczędza pieniądze!

Stworzenie własnych gazetowych doniczek wcale nie jest trudne. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z następującymi 6-ma krokami:

1. Potnij gazetę w szerokie paski po około 9-10 cm.

2. Zawiń paski wokół jakiegoś okrągłego przedmiotu (na przykład szklanki lub słoika).

3. Złóż lub zagnieć dno doniczki do wewnątrz, w kierunku wnętrza twojego okrągłego przedmiotu.

4. Wyjmij przedmiot.

5. Ściśnij dobrze dno doniczki, wkładając do niej użyty wcześniej przedmiot i przyciskając do blatu/stołu lub po prostu dobrze uformuj doniczkę rękoma.

6. Napełnij powstałe doniczki ziemią i włóż do każdej jedno lub dwa nasiona wybranej rośliny.

Kiedy nadejdzie czas przesadzania roślin, włóż gazetową doniczkę do nowej ziemi. Przykryj glebą górną część papieru tak, aby nie było go widać. Doniczka szybko ulegnie rozkładowi.

nelson_garden_diy_newspaper_pot_image_1.jpeg

Jak osiągnąć sukces z doniczkami w gazet

Robienie własnych papierowych doniczek to świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pozwól dzieciom wybrać nasiona, a będzie to dla nich dodatkowa frajda! Gazetowe doniczki są bardzo dobrym pomysłem do uprawy roślin o długich i wrażliwych korzeniach. Ponieważ podczas przesadzania umieszczasz papier bezpośrednio w glebie, nie dotykasz korzeni i w ten sposób nie ryzykujesz ich zranienia.

Przygotowanie papierowych doniczek, które są wystarczająco stabilne, może nie być takie łatwe, dopóki dobrze nie opanujesz techniki. Będziesz potrzebować trochę praktyki. Pamiętaj, że ziemia w gazetowych doniczkach wysycha szybciej niż w plastikowych, więc nie zapomnij o odpowiednim i częstym podlewaniu roślin.

Jeśli masz dużo zajęć, specjalne wkłady spełnią ten sam cel co papierowe doniczki, ponieważ tak samo jak one są biodegradowalne. Inną alternatywą będzie uprawa wstępna polegająca na wypełnieniu doniczek, skrzynek/mini szklarni lub tac do uprawy ziemią.