MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Poznaj Amandę i jej przyjaciółkę

18 kwietnia 2023

Marzenia o oranżerii

Mam na imię Amanda, mam 30 lat i mieszkam w mieszkaniu pod Sztokholmem z dużym południowym balkonem idealnym do uprawy. Kocham kwiaty i marzę o własnej oranżerii, aby móc przedłużyć sezon wegetacyjny i przebywać z moimi roślinami przez dłuższą część roku.

 

Miłośniczka kwiatów od najmłodszych lat

 

Uprawiasz Olbrzymią Werbenę i Chili, jak to możliwe?
Od dzieciństwa uwielbiam zbierać kwiaty, szczególnie bukiety z konwaliami, niezapominajkami czy jaskierkami. Moim ulubionym kwiatem jest werbena olbrzymia ze względu na jej wielkość i to, że wydaje mi się, że "lata", więc wybór nie był trudny. Jeśli chodzi o chili, lubię dodawać pikantnego kopa do moich potraw i miło jest móc zebrać trochę z własnej rośliny w kuchni.

Kiedy zainteresowałaś się uprawą?
Odkąd pamiętam, interesuję się uprawą i przebywaniem na łonie natury w otoczeniu bujnej zieleni. To naprawdę proste, czuję się najlepiej, gdy mam wokół siebie różnego rodzaju rośliny, bo dzięki temu jestem spokojna. Odkąd mam swój własny teren do uprawy, co roku mam na balkonie jakiś motyw wiodący. Temat białych kwiatów, temat śródziemnomorski, temat jadalny i teraz: temat kwiatowy z dużą ilością kwiatów ciętych.

Najlepsze wybory Amandy

Czy masz ulubiony kwiat lub warzywo?
Moje ulubione kwiaty to Statement Sweet Scabious i Giant Verbena, ponieważ oba wydają się unosić w powietrzu i są świetnymi kwiatami ciętymi. Uwielbiam ich bujny sposób wzrostu. Jeśli chodzi o warzywa, to lubię je wszystkie, ale gdybym miała wybierać, moim ulubionym warzywem jest groszek śnieżny, ponieważ rośnie tak szybko, a w nagrodę otrzymujemy obfite zbiory.

Bujna i funkcjonalna uprawa

Czy możesz opisać swoją uprawę w pięciu słowach?
Żywa, kolorowa, funkcjonalna, bujna i inspirująca. Lubię, gdy moje kwiaty przejmują mój balkon lub część pokoju, więc pozwalam im rosnąć tak, jak chcą. Mam wizję stworzenia oazy w moim domu i chciałabym myśleć, że pozwalając każdej roślinie rosnąć tak, jak chce, tworzę to w sposób naturalny. Nie jestem zapaloną ogrodniczką w sensie ciągłego cięcia i przycinania moich roślin. Są doskonałe takie, jakie są!