MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Nawożenie zasianego wcześniej trawnika

12 września 2022

Silny i zdrowy trawnik to także trwały trawnik, który przetrwa lepiej w suchych okresach. Aby wyrósł silny, trawnik potrzebuje wystarczającej ilości nawozu, które otrzyma, jeśli będzie regularnie nawożony.

Nawożenie zasianego wcześniej trawnika

W kwietniu-maju, gdy trawa zacznie rosnąć, należy zastosować pierwszą dawkę nawozu. Dzięki temu trawnik będzie miał dobre warunki przed początkiem lata.

Pod koniec czerwca lub na początku lipca należy zastosować ponownie nawożenie, aby zapewnić trawnikowi wystarczającą ilość składników odżywczych na resztę lata.

Nelson_Garden_ Fertilising lawns_Image2.jpg

Wskazówka! Pozostawienie ścinków trawy do rozkładu jest korzystne, ponieważ umożliwia powrót niektórych składników odżywczych do trawy. Jeśli zbierasz ściętą trawę, latem można nawozić po raz trzeci. Trawnik w złym stanie – na przykład w roku następującym po wyjątkowo suchym lecie – również może skorzystać po zastosowaniu trzeciego nawożenia.

Nelson_Garden_ Fertilising lawns_Image1.jpg

Nawożenie świeżo założonego trawnika

W przypadku wysiewu nowego trawnika wiosną należy zastosować nawożenie podstawowe nawozem do traw na głębokość 10-15 cm. Gdy trawa osiągnie wysokość kilku centymetrów, należy nawozić ją po raz drugi.

W przypadku wysiewu jesiennego należy najpierw przeprowadzić wiosenne nawożenie, a następnie zastosować kolejną dawkę nawozu w połowie lata.

Wskazówka! Równomiernie rozsypać nawóz.

Wskazówka! Po nawożeniu trawnika zawsze należy go podlać.