MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Uprawa i pielęgnacja

Znajdziesz tu wiele wskazówek i pomysłów dotyczących uprawy i pielęgnacji. Służymy pomocą przy wyborze odpowiedniej miniszklarni, nawozu lub nasion do wysiewu jesienią, udzielamy wskazówek dotyczących uprawy w skrzyniach i najlepszego sposobu przesadzania roślin.

Uprawiaj na świeżym powietrzu

Uprawa w kołnierzu paletowym

Wszystko staje się łatwiejsze, gdy uprawia się w paletowych kołnierzach! Łatwo jest usunąć chwasty, kontrolować szkodniki i wygodnie jest przykryć uprawę włókniną, a co najlepsze, wiosną gleba szybciej się nagrzewa.

Przeczytaj więcej
Uprawa warzyw, tworzenie szklarni i ochrona roślin

Wykorzystaj skrzynie paletowe do różnych celów w ogrodzie

Skrzynie z palet to świetny, łatwy sposób na rozpoczęcie uprawy w ogrodzie.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

Kompost w mieszkaniu

Oczywiście, że możesz uprawiać własną ziemię, nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu. Niech pnącza pomidorów i fusy z kawy będą częścią twojego cyklu. Tutaj sugerujemy dwie możliwe metody.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

ABC przesadzania roślin

Czy planujesz wiele upraw wstępnych? Przeczytaj, co zrobić, by rośliny były bardziej wytrzymałe i silne, oraz jak stopniowo przesadzając je do nowych doniczek.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

Kiedy należy wyłączyć oświetlenie roślin?

Rośliny, które nie otrzymują wystarczającej ilości światła, wyrastają wysokie i chude. Więc nie spiesz się, aby wyłączyć oświetlenie roślin, gdy powróci światło dzienne.

Przeczytaj więcej
Inspiracje

Uprawiaj glebę

Dobra gleba jest warunkiem udanej uprawy. Zarówno struktura, jak i odżywianie to rzeczy, na które możesz wpłynąć, aby mieć żyzną glebę. Podpowiadamy, jak uzyskać dobrą glebę. / Tutaj dajemy ci wskazówki, jak uprawiać glebę, by była dobra.

Przeczytaj więcej
Inspiracja

6 łatwych w uprawie warzyw do bezpośredniego siewu

Siew nasion bezpośrednio do gruntu jest odpowiedni dla osób, które nie chcą lub nie mają miejsca na sianie w pomieszczeniach. Tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące łatwych w uprawie warzyw do bezpośredniego siewu.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Prawidłowe podlewanie przez cały okres wegetacyjny

Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki do kwitnienia i owocowania, trzeba wiedzieć, jak je podlewać i nawozić przed i w trakcie sezonu wegetacyjnego. Oto kilka dobrych rad, na co należy zwrócić uwagę podczas podlewania roślin.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa roślin pod sztucznym oświetleniem krok po kroku

Sztuczne oświetlenie uprawy to skuteczny sposób na zapewnienie roślinom odpowiedniej ilości światła, niezbędnej do ich wzrostu podczas ciemniejszych miesięcy roku.

Przeczytaj więcej
Uprawa i pielęgnacja

Jak oświetlać rośliny

Kluczem do udanej uprawy jest światło. Potrzeba oczywiście dobrej jakości gleby, nasion, które mogą kiełkować, a także wystarczającej ilości wody i składników odżywczych.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

6 sposobów na uprawe roślin dla początkujących

Uprawa wstępna jest ważna dla prawidłowego rozwoju i wzrostu roślin. Istnieje kilka metod takiej uprawy - ale która z nich jest najlepsza? Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące uprawy wstępnej. Podamy również sugestie, które rośliny najlepiej pasują do danej metody.

Przeczytaj więcej
Guide

6 Wskazówek dla uprawy wspaniałych pomidorów

Growing tomatoes does not have to be hard or take that much time - and you do not need a greenhouse or a garden. You can cultivate potted tomatoes from a window or on a balcony. To be able to enjoy a ripe tomato, warm from the sun, right from its plant is incredible! Would you like to try growing your own tomato plant from a seed?

Przeczytaj więcej
Przewodnik

6 roślin do uprawy latem

Większość roślin wymaga wstępnej uprawy wiosną, aby można było zbierać ich plon latem. Ale jeśli nie miałeś czasu, zapomniałeś lub latem zdałeś sobie sprawę, że chcesz rozpocząć uprawę - nie martw się. Oto kompletna lista roślin, które można uprawiać latem!

Przeczytaj więcej
Uprawa i pielęgnacja

Gnojówka z pokrzyw – przygotuj ją w następujący sposób

Jeśli masz pokrzywy i już znudziła ci się zupa pokrzywowa, możesz wykorzystać je do swoich roślin. Gnojówka z pokrzywy strasznie śmierdzi, ale jest bezcenna dla twoich roślin, które pokochają cię za nią.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Przewodnik po tym, jak używać obornika jako nawozu

Aby odnieść sukces w uprawie, niezbędna jest woda. Bez wody rośliny nie będą w stanie pobierać z gleby ważnych składników odżywczych i minerałów. Niestety, ziemia rzadko zawiera wystarczającą ich ilość. Dlatego też dodawanie obornika bogatego w składniki odżywcze jest konieczne, jeśli chcesz mieć zdrowe rośliny i wspaniałe zbiory.

Przeczytaj więcej
Uprawa całoroczna

How to store your seeds in the best possible way

Zostały Ci resztki nasion z ostatniego sezonu uprawowego? Nie masz się czym martwić! Przechowując je w odpowiedni sposób, możesz je zachować i posadzić, gdy tylko przyjdzie na to odpowiedni czas. Zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak przechowywać nasiona w prawidłowy sposób.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Nawozy zielone – dlaczego i jak je stosować?

Zielony nawóz to uprawa mająca na celu ochronę i poprawę jakości gleby.

Przeczytaj więcej
Przewodniki

Jak wysiewać na tacach do uprawy?

Tace do uprawy nie tylko oszczędzają czas i miejsce, ale także zapewniają silne sadzonki o mocnych korzeniach. Taca do uprawy jest idealna do mniejszych hodowli!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Dlaczego powinieneś odżywiać pomidory - i jak to robić

Pomidory rosną szybko i dlatego bardzo potrzebują odżywienia. Nasiono ma wystarczającą ilość składników odżywczych w sobie, aby wyrosnąć, oraz w glebie znajdują się potrzebne minerały. Jeśli jednak chcesz mieć obfite zbiory pomidorów, powinieneś rozważyć dodanie odżywki lub nawozu. Możesz je kupić lub przygotować samodzielnie.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Dlaczego powinieneś uprawiać warzywa dla celów dekoracyjnych

Tradycyjnie ogrody zostały podzielone na dwa obszary: część ozdobna z kwiatami, część jadalna z warzywami. Ostatnio jednak poddaliśmy weryfikacji, które rośliny uważamy za piękne i dekoracyjne. W rezultacie nowy trend polega na wspólnej uprawie warzyw i kwiatów lub uprawie warzyw tam, gdzie wcześniej rosły tylko kwiaty. Jeśli zazwyczaj uprawiasz w swoim ogrodzie tylko kwiaty, dlaczego by nie poświęcić trochę miejsca na warzywa, planując następną uprawę? Eksperymentuj, a znajdziesz swoje ulubione ozdobne warzywa!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Szkoła nawożenia – wybór odpowiedniego nawozu

Nawożenie upraw pozwoli uzyskać znacznie większe zbiory. Ale jaki nawóz wybrać i które rośliny wymagają niewielkiego lub dużego nawożenia?

Przeczytaj więcej
Guide

Odmiany kapusty - najlepsze sposoby ich jedzenia

Kapusta jest bardzo popularna wśród miłośników zdrowia i jedzenia. Jest nie tylko pożywna, ale również wspaniała w uprawie, ponieważ można ją zbierać partiami przez całe lato. Ponadto kapusta występuje w wielu odmianach. Ale do czego tak naprawdę wykorzystać pak choi, kalarepę i rzepę? Dowiedz się, jak smakują niektóre popularne odmiany kapusty i jak najlepiej się nimi cieszyć.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa i pielęgnacja ogrodu późnym latem

Porzuć myśl, że ogrodnictwo i uprawa to tylko wiosna i wczesne lato! Sałata, jarmuż i marchew to niektóre z ulubionych roślin jesiennych, które doskonale nadają się do uprawy późnym latem. Ten czas to także doskonała okazja, aby okazać troskę ziemi po uprawach. Ochroń ją przed chwastami i zadbaj o odpowiednią ilość składników odżywczych, aby przetrwała jesień i zimę w zdrowiu.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

3 sposoby na uprawę pietruszki

Pietruszka to zioło uwielbiane przez miliony ludzi na całym świecie - i rozumiemy dlaczego! Dzięki swojemu świeżemu smakowi i soczystej zielonej barwie ożywia większość potraw. Nasiona pietruszki mogą być nieco wolne na początku, ale kiedy już wykiełkują, są niezwykle łatwe w uprawie!

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Uprawa jesienią - kiedy i jakie nasiona zasadzić

Wkrótce nadejdzie jesień, ale nie zdejmuj rękawic ogrodniczych - sezon wegetacyjny jeszcze się nie skończył! Mimo iż to lato jest głównym czasem na uprawę, gleba pozostaje ciepła i temperatury nadal wystarczająco wysokie, aby kontynuować uprawę jesienią.

Przeczytaj więcej
Przewodnik

Jak prowadzić udaną uprawę jesienią (+ check-lista!)

Niektórzy myślą, że sezon uprawowy kończy się pod koniec lata. Ale nie chowaj jeszcze swojej łopatki ogrodowej do skrzynki - uprawa jesienią jest nie tylko możliwa, ale także efektywna, ponieważ w taki sposób możesz liczyć na wczesne zbiory wiosną. Są takie rośliny, które najlepiej nadają się do siania jesienią; dowiedz się, jakie to rośliny, oraz kiedy i jak je uprawiać.

Przeczytaj więcej
Uprawa i pielęgnacja

Jakie nasiona wysiewać na początku roku

Wiele warzyw i kwiatów trzeba wysiać wcześnie, aby zebrać plony. Wymienimy tutaj odmiany, które najlepiej jest wysiewać już w pierwszych miesiącach roku.

Przeczytaj więcej
Uprawa na zewnątrz

Wermikulit czy perlit?

Wermikulit i perlit są lekkimi, porowatymi ziarnami, które niewiele ważą. Choć są do siebie podobne, mają nieco inne właściwości. Kiedy i jak je stosować?

Przeczytaj więcej
Inspiracja

Jaką mam ziemię?

Dobra gleba jest bardzo ważna dla udanej uprawy. Zaprezentujemy podstawy dotyczące składu gleby i jak podpowiemy jak wykonać klasyczny test gleby.

Przeczytaj więcej