MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Uprawa hydroponiczna ze skrzynką Harvy

23 listopada 2022

Dzięki Harvy możesz uprawiać hydroponicznie bez gleby i bez wcześniejszej wiedzy - przez cały rok. To bardzo proste - każdy może to zrobić. Zajmujemy się tym, aby więcej ludzi mogło doświadczyć, jak dobre są domowe uprawy i jak zdrowe jest to uczucie, gdy dokładnie wiesz, co jesz. Wyobraź sobie, że sam uprawiasz coś, co możesz faktycznie zjeść. Wchodzisz w to?

Hydroponika - uprawa bez gleby

Uprawa bez gleby i tylko w wodzie nazywana jest hydroponiką – pomysł, który bynajmniej nie jest nowy. Mówi się, że wiszące ogrody Babilonu uprawiano ponad 2000 lat temu właśnie w ten sposób.

Naszym wkładem w tę metodę jest udoskonalenie techniki. Spędziliśmy dużo czasu na opracowaniu optymalnej ilości wody, zaopatrzenia w tlen, składniki odżywcze i światło oraz dobraliśmy określone odmiany nasion do wkładów, aby uzyskać jak najlepsze wyniki uprawy. Szybkorosnące warzywa liściaste, takie jak przyprawy i zioła, są idealne do uprawy hydroponicznej.

Oto Harvy

Hydroponika jest dla tych, którzy wiedzą o uprawie dużo, mało albo nic. Dzięki skrzyni do uprawy Harvy możesz uprawiać warzywa liściaste, zioła, a nawet kwiaty w wodzie. Bez gleby i bez wcześniejszej wiedzy.

Po napełnieniu skrzynki wodą włóż wstępnie zaszczepione wkłady do pokrywy i czekaj. Już po kilku tygodniach możesz zbierać bazylię, sałatę lub cokolwiek, co wybrałeś do uprawy.

Nie ma potrzeby dźwigania worków z ziemią na trzecie piętro. Nigdy więcej sadzenia i rozsypywania ziemi na kuchennym blacie. Nie potrzebujesz balkonu. Zamiast tego otrzymujesz możliwość rozwoju, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Spędzisz mniej czasu na pielęgnacji ogrodu, a nadal będziesz mieć ekscytujące wrażenia i wspaniałe rezultaty. Zbieraj i ciesz się ciągle, przez cały rok. Dzięki Harvy każdy może osiągnąć sukces już od samego początku.

Zacznij w 10 minut

Kompletny zestaw startowy ze skrzynką do uprawy hydroponicznej Harvy, to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Dzięki liniom na poprzeczkach skrzynki możesz łatwo sprawdzić, czy Twoja uprawa ma zawsze optymalny poziom wody. Kiedy zaczynasz uprawę, napełniasz do górnej linii („Start”), tak aby woda docierała do wkładów. Gdy korzenie wydostaną się z wkładu i dosięgną do wody, woda powinna znajdować się na poziomie dolnej linii („Grow”). W ten sposób powstanie też szczelina powietrzna, przez którą zewnętrzne korzenie rośliny będą mogły otrzymać tlen.

Wykonaj następujące kroki:

1. Umieść Harvy na oknie lub w innym jasnym miejscu. Podczas ciemniejszej pory roku należy stosować dodatkowe oświetlenie.

2. Nalej wody do górnego znaku („Start”). 

3. Dodaj 2 ml odżywki hydroponicznej na litr wody i załóż pokrywkę. UWAGA! Wstrząsnąć butelką przed każdą dozą.

4. Włóż wkłady z nasionami do koszyków. 

Usuń z wkładów etykiety samoprzylepne.

6. Wciśnij wkłady w otwory w pokrywie. 

7. Nie rób nic przez 3 tygodnie*. 

8. Wlej zimną wodę i odżywkę (2 ml/litr wody) do znaku „Start”, aż uformuje się cienka bryła korzeniowa (około 1 miesiąca), po czym napełnij do „Grow”.

* Jeśli twoja doniczka stoi w bardzo ciepłym i słonecznym miejscu, być może będziesz musiał dodać trochę wody przed upływem 3 tygodni. Po prostu podnieś pokrywę i sprawdź, czy korzenie sięgają wody.

Jak narodził się pomysł na Harvy

Historia skrzynki do uprawy hydroponicznej Harvy rozpoczęła się wiosną 2016 roku, kiedy Ulf Fransson z Nelson Garden i Niklas Hjelm z Hemmaodlat spotkali się. Okazało się, że mają tę samą wizję, że więcej osób powinno mieć możliwość uprawy w domu.

Wiedza Nelson Garden na temat nasion i produkcji, wraz z doświadczeniem Hemmaodlat w dziedzinie upraw hydroponicznych, doprowadziła do serii testów. Po drodze było trochę nieudanych prób - i trochę udanych.

Dziś osiągnęliśmy wynik, z którego wszyscy są zadowoleni: hydroponiczna skrzynka do uprawy Harvy. Inteligentne i proste rozwiązanie do uprawy, które pozwala na to, żeby więcej ludzi miało uprawę w domu. W wodzie. Bez gleby. Cały rok.

Uprawa hydroponiczna roślin krok po krokuOdkryj, na czym polegają systemy hydroponiczne i naucz się uprawiać rośliny bez gleby, z użyciem jedynie wody, światła i składników odżywczych.
Przeczytaj więcej
Kiedy należy wyłączyć oświetlenie roślin?Rośliny, które nie otrzymują wystarczającej ilości światła, wyrastają wysokie i chude. Więc nie spiesz się, aby wyłączyć oświetlenie roślin, gdy powróci światło dzienne.
Przeczytaj więcej

Hydroponika – Uprawa w wodzie

Co to jest hydroponika? To oznacza po prostu uprawę w wodzie. Kiedy uprawiasz w wodzie, Twoje rośliny potrzebują roztworu odżywczego, który potrzeba rozcieńczyć w pojemniku z wodą. Zaletą uprawy hydroponicznej jest to, że jest szybka i łatwa, a jeśli masz odpowiedni rodzaj oświetlenia, możesz uprawiać przez cały rok. Większość kiełkujących nasion może być uprawiana w naszej skrzynce do uprawy hydroponicznej Harvy, ale mamy również kilka nasion, które zostały specjalnie zaprojektowane wyłącznie do uprawy hydroponicznej. Nasz zestaw początkowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć uprawę, czyli skrzynkę do uprawy, uchwyt na wtyczki oraz wtyczki do uprawy z nasionami i odżywkami dla roślin do uprawy hydroponicznej.Przeczytaj więcej