MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)
Home / Nasiona

Nasiona oregano

Nasiona oregano to doskonały wybór dla miłośników aromatycznych ziół, zarówno początkujących ogrodników, jak i tych bardziej doświadczonych. Oregano, będące jednym z podstawowych składników kuchni śródziemnomorskiej, dodaje wyjątkowego aromatu wielu potrawom, zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Jeżeli zastanawiasz się, jak i kiedy sadzić oregano z nasion, odpowiedź jest prosta. Oregano najlepiej wysiewać wiosną, kiedy minie ryzyko przymrozków. Nasiona te nie potrzebują głębokiego zakopania - wystarczy je delikatnie przysypać ziemią. W zależności od warunków, oregano zaczyna kiełkować dość szybko, zwykle w ciągu 7-14 dni.

Kiedy już Twoje oregano zacznie rosnąć, pamiętaj o regularnym przycinaniu. To nie tylko stymuluje rozwój rośliny, ale także zwiększa jej aromat. Oregano nie jest rośliną wymagającą w kwestii podlewania, ale warto pamiętać, by podlewać je umiarkowanie, unikając przelania. Idealnie jest używać do tego wody bez wapnia.

Co do zbierania oregano, najlepiej robić to rano, kiedy roślina ma najwięcej olejków eterycznych, co przekłada się na jej intensywny aromat. Zbierając oregano, pamiętaj, by nie obcinać więcej niż ⅔ rośliny, co pozwoli jej na regenerację i dalszy rozwój.

W naszej ofercie znajdziesz nasiona oregano najwyższej jakości, które pozwolą Ci cieszyć się tym aromatycznym ziołem przez cały rok. Wybierając nasiona z naszej oferty, masz pewność, że Twoje oregano będzie zdrowe, mocne i pełne aromatu.

Przeczytaj więcej