MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Co siać w lipcu

Zastanawiasz się, co możesz wysiać w lipcu? Mamy odpowiedzi! Lipiec to doskonały czas na wysiew drugiej partii szybko rosnących warzyw, ponieważ będą one gotowe do zbioru, zanim na dworze zrobi się zimno. Do najpopularniejszych roślin wysiewanych w lipcu należą rzodkiewka i różne rodzaje sałaty, takie jak rukola i zwykłą sałatę. Doskonale nadają się do wysiewu w lipcu, niezależnie od tego, czy będą stanowiły pierwszą czy drugą partię tego lata. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to wybrane nasiona, ziemia, kielnia lub kultywator, odżywki dla roślin oraz para rękawic ogrodniczych!

Po posadzeniu roślin należy pamiętać o ich ochronie przed niepożądanymi owadami i szkodnikami. Zwykłe przykrycie roślin tunelem do uprawy lub włókniną może okazać się bardzo pomocne. Jeśli to nie zadziała, rośliny można zabezpieczyć za pomocą bariery przeciw ślimakom, pułapki na muszki owocowe i pułapki na ślimaki.

Przeczytaj więcej

leafs_double_new.svgOchrona przed chwastami

Chwasty? Nie, dziękuję! Zabezpiecz swój ogród i ziemię przed chwastami dzięki temu krążkowi antychwastowemu, wykonanemu z włókna kokosowego. Mata nie tylko zapobiega chwastom, ale także utrzymuje w glebie wilgoć. Nacięcie i otwór pośrodku ułatwiają układanie krążka wokół drzew i krzewów. Ten krążek antychwastowy jest wykonany z naturalnego materiału, który rozkłada się powoli i stopniowo. Matę można pokryć korą, aby była mniej widoczna.