MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Co sadzić w lutym

W lutym, gdy powoli pojawia się słońce, zaczynają ogarniać nas wiosenne uczucia. Możesz już zacząć wstępnie uprawiać niektóre nasiona w domu, takie jak chili, werbeny i karczochy. W ten sposób będą one miały czas, aby urosnąć duże, a Ty zostaniesz nagrodzony dużymi zbiorami tego lata. Żeby stworzyć odpowiednie warunki i uzyskać dobre wyniki, polecamy produkty do uprawy wstępnej, takie jak mini szklarnie, lampy uprawowe i nasz wielokrotnie nagradzany Rootmaster. Znajdziesz u nas również produkty poprawiające jakość gleby, takie jak wermikulit i perlit.

Aby przekonać się, jak ważne są lampy do uprawy silnych i zdrowych roślin, przeprowadziliśmy eksperyment. Co się stanie, jeśli zasadzisz te same nasiona w tym samym czasie, ale tylko jednemu z nich zapewnisz oświetlenie? Różnica była bardzo wyraźna. Cienkie rośliny bez dodatkowego światła i duże kompaktowe mini rośliny z nim. Przeczytaj więcej o eksperymencie w naszym przewodniku.

Znajdźcie w naszym dużym asortymencie odpowiednie produkty do stworzenia idealnych warunków do uprawy dużych, dobrze prosperujących roślin.

Przeczytaj więcej

leafs_double_flipped_new.svgWielokrotnie nagradzany Rootmaster

Mini Greenhouse Rootmaster to nasza własna, wielokrotnie nagradzana mini szklarnia z funkcją nawadniania, dzięki której uprawa w pomieszczeniach jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Dzięki funkcji podlewania wystarczy dodać wodę do tacy i pozwolić rozrzedzonym roślinom wykiełkować.

W miarę jak korzenie stopniowo wyłaniają się z otworów wentylacyjnych komórek wtykowych, końce korzeni wysychają i wyżej powstają nowe korzenie. Komórki wtykowe można otworzyć w środku, podobnie jak książkę, co jeszcze bardziej ułatwia ich obsługę.

Kup teraz

Rozmnażanie roślin Pokaż wszystko

leafs_double_flipped_new.svgWermikulit czy perlit?

Zarówno wermikulit jak i perlit są lekkimi, porowatymi ziarnami, które prawie nic nie ważą. Choć są do siebie podobne, mają nieco inne właściwości.

Wybierz wermikulit do wysiewu nasion i do roślin, które potrzebują gleby utrzymującej wilgoć.

Wybierz perlit przy przesadzaniu lub do roślin, które potrzebują luźnej i dobrze zdrenowanej gleby.

Możesz je stosować razem, aby poprawić strukturę i właściwości ziemi. Wymieszaj dwie części gleby z jedną częścią perlitu i jedną częścią wermikulitu.

Dowiedz się więcej