MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Co sadzić w marcu

Zyskaj przewagę, planując swój letni ogród w marcu. Niezależnie od tego, czy będzie on wypełniony kwitnącymi kwiatami, pysznymi pomidorami czy pnącym groszkiem, nasiona znajdziesz w Nelson Garden. W zależności od miejsca i strefy klimatycznej, marzec i kwiecień to dobry czas na wstępną uprawę słodkiego groszku i bobu. Uprawa wstępna wewnątrz zwiększa szanse na zbiory wczesnym latem, ponieważ nasiona mają możliwość rozwoju i silnego wzrostu wewnątrz. Umieść małe sadzonki na ciepłym parapecie i obserwuj, jak rosną.

Jeśli chciałbyś w tym roku wypróbować nowe rośliny w swoim ogrodzie, możesz znaleźć mnóstwo nasion, wśród naszego wyboru 450 różnych gatunków.
Klasyki warzyw, takie jak groszek śnieżny, boćwina, najlepiej wysiewać bezpośrednio w kołnierzu palety lub na grządce ogrodowej, gdy na zewnątrz zrobi się cieplej. Groszek śnieżny jest smaczny oraz stanowi doskonałą uprawę dla dzieci, także rośnie szybko. Nasiona rzodkiewki można wysiewać bezpośrednio, gdy tylko gleba jest zdatna do użytku. Mamy różne zestawy, które ułatwiają wybór nasion, takie jak ""Szybko i kolorowo"" oraz ""Buraki i więcej"".

Jeśli uprawialiście wstępnie w grudniu, styczniu i lutym, niektóre rośliny mogą być gotowe do aklimatyzacji do życia na zewnątrz przez krótszy czas podczas cieplejszych dni w marcu. Dobrze jest, aby wasze rośliny stopniowo przyzwyczajały się do nowego środowiska, w którym panują zmienne temperatury, wiatr i promienie słoneczne.

Przeczytaj więcej

leafs_double_flipped_new.svgWielokrotnie nagradzany Rootmaster

Mini Greenhouse Rootmaster to nasza własna, wielokrotnie nagradzana mini szklarnia z funkcją nawadniania, dzięki której uprawa w pomieszczeniach jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Dzięki funkcji podlewania wystarczy dodać wodę do tacy i pozwolić rozrzedzonym roślinom wykiełkować.

W miarę jak korzenie stopniowo wyłaniają się z otworów wentylacyjnych komórek wtykowych, końce korzeni wysychają i wyżej powstają nowe korzenie. Komórki wtykowe można otworzyć w środku, podobnie jak książkę, co jeszcze bardziej ułatwia ich obsługę.

Kup teraz

leafs_double_flipped_new.svgWermikulit czy perlit?

Zarówno wermikulit jak i perlit są lekkimi, porowatymi ziarnami, które prawie nic nie ważą. Choć są do siebie podobne, mają nieco inne właściwości.

Wybierz wermikulit do wysiewu nasion i do roślin, które potrzebują gleby utrzymującej wilgoć.

Wybierz perlit przy przesadzaniu lub do roślin, które potrzebują luźnej i dobrze zdrenowanej gleby.

Możesz je stosować razem, aby poprawić strukturę i właściwości ziemi. Wymieszaj dwie części gleby z jedną częścią perlitu i jedną częścią wermikulitu.

Dowiedz się więcej