MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Posadź przyjaciela

Rośliny przypominają ludzi. Mają różne rozmiary, kształty i cechy. To, co je łączy, to potrzeba odrobiny czułości i kogoś, kto się nimi opiekuje - tak jak ludzie. Rozpocznij sezon 2023, znajdując nowe nasionko, którym będziesz się opiekować. Twoja nowa przyjaźń może się sprawdzić, gdy nadejdzie czas zbiorów. Wybierz spośród 450+ nowych nasion i znajdź kumpla, który pasuje do Twojego stylu życia! Śledź naszych przyjaciół i ich wybrane nasiona na naszym blogu i w mediach społecznościowych przez cały rok, aby znaleźć inspirację i najlepsze praktyki.

Przeczytaj więcej

leafs_double_new.svgZaznacz pomidor

Markus jest 40-latkiem mieszkającym w Sztokholmie w Szwecji, którego zainteresowanie uprawą rozpoczęło się w małym czerwonym domu w środku Szwecji podczas pandemii. Postrzega siebie jako początkującego, ale wkłada w swoją uprawę wielkie zainteresowanie i zaangażowanie i lubi uprawiać razem ze swoimi dziećmi. Uprawa Markusa charakteryzuje się praktycznością, prostotą i trwałością, tak aby pasowała do jego stylu życia.

leafs_double_new.svgZdobądź kwitnącego przyjaciela

Amanda mieszka w mieszkaniu pod Sztokholmem z dużym południowym balkonem idealnym do uprawy. Uwielbia kwiaty i marzy o własnej oranżerii, aby móc przedłużyć sezon wegetacyjny i przebywać ze swoimi roślinami przez dłuższą część roku. Od dzieciństwa uwielbiała zbierać kwiaty w lesie, szczególnie bukiety z konwaliami, niezapominajkami czy jaskierkami. Jej ulubionym kwiatem jest werbena olbrzymia ze względu na jej rozmiar i wrażenie "latania". Wraz z kwiatami Amanda uprawia również papryczki chili, które dodają pikantnego przysmaku jej potrawom. Jej uprawa jest duża, kwiecista, wolna i bujna, z nutą ciepła od roślin chili.

leafs_double_new.svgWspółpracuj z ziemniakiem

Emma, lat 38, mieszka pod Sztokholmem z dwiema córkami i partnerem. Uwielbia kwiaty we wszystkich formach i kolorach i lubi tworzyć piękne bukiety na stole kuchennym, a później może je wykorzystać w różnych aranżacjach dekoracyjnych. Emma jest zwolenniczką zrównoważonego rozwoju i upewnia się, że zarówno rośliny, jak i kwiaty są ponownie wykorzystywane, aby przedłużyć ich żywotność. Uprawę Emmy charakteryzuje radość, kolory, kształty i rośliny, które do siebie pasują.