MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Co robić w ogrodzie w sierpniu

Wraz z nadejściem sierpnia nadchodzi szczyt lata i czas zbiorów warzyw. Wysiłek, jaki włożysz w ciągu ostatnich kilku miesięcy, opłaci się, gdy będziesz mógł cieszyć się domowymi marchewkami, burakami, chili itp. Po zbiorach będziesz chciał zasiać jeszcze więcej, i powstanie Ci pytanie: co mogę zasiać w sierpniu? Ważne jest, aby wybrać szybko rosnące warzywa, takie jak rzodkiewka, szczypiorek i różne rodzaje sałaty, na przykład rukolę. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu warzyw włókniną, aby uchronić je przed niepożądanymi owadami i szkodnikami.

Oprócz zbierania warzyw i sadzenia nowych nasion, kolejną czynnością, którą można wykonać w ogrodzie w sierpniu, jest zbieranie kwiatów. Zbierając kwiaty, masz duże szanse, że przedłużysz czas ich kwitnienia.

Przeczytaj więcej

leafs_double_new.svgOchrona przed chwastami

Chwasty? Nie, dziękuję! Zabezpiecz swój ogród i ziemię przed chwastami dzięki temu krążkowi antychwastowemu, wykonanemu z włókna kokosowego. Mata nie tylko zapobiega chwastom, ale także utrzymuje w glebie wilgoć. Nacięcie i otwór pośrodku ułatwiają układanie krążka wokół drzew i krzewów. Ten krążek antychwastowy jest wykonany z naturalnego materiału, który rozkłada się powoli i stopniowo. Matę można pokryć korą, aby była mniej widoczna.

leafs_double_new.svgBukiet spiralny

Gdy kupujemy bukiet w kwiaciarni, zazwyczaj wiązany jest techniką zwaną wiązaniem spiralnym, której poprawne wykonanie może wymagać nieco wprawy. Dzięki tej technice można łatwo dodać kwiat tam, gdzie go brakuje, lub wyjąć i przesunąć, jeśli jest kwiatów za dużo.

Zebraliśmy tu wskazówki, które pomogą Ci odnieść sukces