MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Znajdź swoje ulubione nasiona i pozwól rozpocząć sezon uprawny

Czas zacząć uprawę wstępną

Dlaczego wstępna uprawa?

Tęsknisz za własnym ogródkiem kuchennym lub kwitnącym balkonem? Zacznij wstępną uprawę! Jeśli zdecydujesz się na uprawę roślin z nasion, masz wiele możliwości. Znajdź swoje ulubione nasiona wśród naszego szerokiego wyboru.

Rozpocznij prekultywację w odpowiednim czasie i uzyskaj silniejsze, zdrowsze rośliny oraz lepsze zbiory tego lata.

Kiedy zacząć uprawę wstępną?

Czas jest jednym z najważniejszych czynników podczas wstępnej uprawy. Jeśli siejesz za wcześnie, zwykle nie ma wystarczającej ilości światła i rośliny stają się małe i krzywe. Jeśli posiejesz za późno, rośliny nie będą miały wystarczająco dużo czasu, aby zakwitnąć lub wydać plon.

Właściwy czas zależy całkowicie od tego, w jakiej części kraju mieszkasz i co chcesz uprawiać. Jeśli mieszkasz na południu, mróz znika wcześniej i możesz zacząć siać wcześniej.

Na każdej torebce z nasionami jest napisane, kiedy najlepiej wysiewać konkretne nasiona. Często podawany jest okres 1-2 miesięcy, ponieważ istnieje również różnica między tym, kiedy znikają mrozy na południu i na północy. Zastanów się, kiedy zazwyczaj robi się ciepło tam, gdzie mieszkasz, a następnie policz do tyłu w czasie.

Jak wstępnie uprawiać?

Jasne miejsce, które utrzymuje około 18-22 stopni podczas kiełkowania jest generalnie najlepsze. Kiedy siejesz nasiona, uprawa chce mieć trochę ciepła. Z pomocą maty grzewczej, gleba może stać się nieco cieplejsza i pomóc twoim nasionom w kiełkowaniu.

Jak tylko nasiona zaczną kiełkować, wolą jasne, ale nieco chłodniejsze miejsce. Najlepsze jest około 15-18 stopni. W przypadku bardzo wczesnych nasion, takich jak chili, może być konieczne zapewnienie dodatkowego światła w postaci lampek do uprawy.

Wielokrotnie nagradzany Rootmaster

Nasz własny, nagradzany patent! Rootmaster to mini szklarnia, która sprawia, że hodowla domowa staje się prosta. Dzięki funkcji podlewania wystarczy, że nalejesz wody do tacki i umożliwisz roślinom kiełkowanie. Ich korzenie przedostaną się przez otwory wentylacyjne w komórkach i wyschną sprawiając, że nowe korzenie wyrosną wyżej. Dzięki wykorzystywaniu zjawiska o nazwie air-pruning ten sposób kontroli wzrostu zapewnia uzyskanie głęboko sięgających i dobrze rozwiniętych korzeni. Dodatkowo umieszczone w komórkach wkłady można otworzyć od środka, jak książki, co sprawia, że dostęp do korzeni jest jeszcze prostszy. Kup Teraz