MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Znajdź swoje ulubione nasiona i pozwól rozpocząć sezon uprawny

Czas zacząć uprawę wstępną

Dlaczego wstępna uprawa?

Tęsknisz za własnym ogródkiem kuchennym lub kwitnącym balkonem? Zacznij wstępną uprawę! Jeśli zdecydujesz się na uprawę roślin z nasion, masz wiele możliwości. Znajdź swoje ulubione nasiona wśród naszego szerokiego wyboru.

Rozpocznij prekultywację w odpowiednim czasie i uzyskaj silniejsze, zdrowsze rośliny oraz lepsze zbiory tego lata.

Kiedy zacząć uprawę wstępną?

Czas jest jednym z najważniejszych czynników podczas wstępnej uprawy. Jeśli siejesz za wcześnie, zwykle nie ma wystarczającej ilości światła i rośliny stają się małe i krzywe. Jeśli posiejesz za późno, rośliny nie będą miały wystarczająco dużo czasu, aby zakwitnąć lub wydać plon.

Właściwy czas zależy całkowicie od tego, w jakiej części kraju mieszkasz i co chcesz uprawiać. Jeśli mieszkasz na południu, mróz znika wcześniej i możesz zacząć siać wcześniej.

Na każdej torebce z nasionami jest napisane, kiedy najlepiej wysiewać konkretne nasiona. Często podawany jest okres 1-2 miesięcy, ponieważ istnieje również różnica między tym, kiedy znikają mrozy na południu i na północy. Zastanów się, kiedy zazwyczaj robi się ciepło tam, gdzie mieszkasz, a następnie policz do tyłu w czasie.

Jak wstępnie uprawiać?

Jasne miejsce, które utrzymuje około 18-22 stopni podczas kiełkowania jest generalnie najlepsze. Kiedy siejesz nasiona, uprawa chce mieć trochę ciepła. Z pomocą maty grzewczej, gleba może stać się nieco cieplejsza i pomóc twoim nasionom w kiełkowaniu.

Jak tylko nasiona zaczną kiełkować, wolą jasne, ale nieco chłodniejsze miejsce. Najlepsze jest około 15-18 stopni. W przypadku bardzo wczesnych nasion, takich jak chili, może być konieczne zapewnienie dodatkowego światła w postaci lampek do uprawy.

Wielokrotnie nagradzany Rootmaster

Mini Greenhouse Rootmaster to nasza własna, wielokrotnie nagradzana mini szklarnia z funkcją nawadniania, dzięki której uprawa w pomieszczeniach jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Dzięki funkcji podlewania wystarczy dodać wodę do tacy i pozwolić rozrzedzonym roślinom wykiełkować. W miarę jak korzenie stopniowo wyłaniają się z otworów wentylacyjnych komórek wtykowych, końce korzeni wysychają i wyżej powstają nowe korzenie. Komórki wtykowe można otworzyć w środku, podobnie jak książkę, co jeszcze bardziej ułatwia ich obsługę.Kup Teraz
Rozmnażanie roślin Pokaż wszystko