MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Współpracuj z ziemniakiem

Ziemniaki są dobre na tak wiele rzeczy, od pieczenia w piekarniku do prostej sałatki ziemniaczanej. Istnieje wiele różnych rodzajów ziemniaków, ale ja wybrałam świeżą odmianę ziemniaka Maribel Eko i jesiennego ziemniaka Asterix, aby móc cieszyć się ziemniakami przez dłuższy okres w ciągu roku.

Przeczytaj więcej

Krok 1: Zdobądź potrzebne składniki
Do rozpoczęcia uprawy potrzebne będą ziemniaki, doniczka do uprawy ziemniaków Nelson Potato.

Krok 2: Przed sadzeniem
Uprawa ziemniaków w doniczce jest łatwa i ułatwia zbiory. Jeśli wybierzesz różne rodzaje ziemniaków, co ja właśnie robię, nie polecam sadzenia różnych rodzajów w tej samej doniczce. Zamiast tego, upewnij się, że każdy rodzaj dostanie swoją własną doniczkę. Powód jest prosty, każdy rodzaj ziemniaków będzie gotowy do zbiorów w różnym czasie w sezonie.

Krok 3: Sadzenie ziemniaków
Wypełnij doniczkę ziemią na górze drenażu, ale pozostaw około 10 cm do krawędzi doniczki. Wynika to z faktu, że w miarę wzrostu roślin ziemniaka będziesz stale napełniać wiadro ziemią. Po napełnieniu wiadra ziemią, posadź ziemniaki około 10 centymetrów w dół.

Krok 4: Do zastanowienia się
W jednej doniczce posadzę dwa ziemniaki, a w drugiej trzy. Powodem jest to, że używam dwóch różnych rodzajów ziemniaków. Świeży ziemniak, który będzie gotowy do zbioru latem, i sadzeniak gotowy do zbioru jesienią. Świeży ziemniak jest nieco mniejszy niż jesienny, w którym zmieszczą się 3 ziemniaki. Jesienny rodzaj jest większy dlatego wystarczą dwa.
Należy wypróbować w ten sposób, ale ja generalnie polecam od 2 - 4 ziemniaków w jednej doniczce w zależności od gatunku.

Krok 5: Umieszczenie doniczki
Uprawa ziemniaków w doniczce Nelson Grow jest praktyczna, jeśli tak jak ja mieszkasz w mieszkaniu. Ja na początku umieszczę doniczkę z uprawą w kącie w pobliżu okna, bo tam mam w tej chwili miejsce. Ponieważ donica Nelson pozwala mi śledzić wzrost moich ziemniaków poprzez podnoszenie wewnętrznej donicy z zewnętrznej, łatwo jest śledzić wzrost moich ziemniaków.

Krok 6: Gdy pojawią się kiełki
Gdy kiełki zaczynają się pojawiać, umieść doniczkę w bardziej słonecznym miejscu. Najlepiej z 6 godzinami światła słonecznego dziennie. Regularnie uzupełniaj glebę, aż do uzyskania kilku centymetrów wierzchu doniczki. Nie chodzi mi o to, że masz zakopać rośliny, więc upewnij się, że przynajmniej jeden lub dwa liście są nad ziemią, kiedy uzupełniasz.