MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)
Reconnect to nature
  • item.textBezpłatne zwroty
  • item.textSzybka dostawa
  • item.textZałożony w 1933 r.
Home / Nasze produkty

Zaznacz pomidor

To co naprawdę lubię w pomidorach to ich smak i wszechstronność. Jest tak wiele przepisów zawierających pomidory. Jeśli kiedykolwiek próbowaliście pomidora z krajów śródziemnomorskich, wiecie, że to inne doświadczenie niż wszystko, co można kupić w sklepie. Smak jest inny. Jedynym smakiem, który dorównuje tym pomidorom, moim zdaniem, są Twoje własne, domowe pomidory. A więc, zaczynajmy!

Przeczytaj więcej

Jak uprawiać pomidory z Markusem

Zdobądź potrzebne składniki
Do rozpoczęcia uprawy pomidorów potrzebne są: nasiona pomidorów (Markus używa nasion pomidora "Bronzy", ziemia do siewu, małe doniczki (rootmaster też się sprawdza!), lampy do uprawy oraz wermikulit (pomaga napowietrzyć glebę i jednocześnie zatrzymać w niej wilgoć i składniki odżywcze).

Krok 1: uprawa wstępna
Można to zrobić na dwa sposoby.

A) Sposób konwencjonalny: włóż nasiona pomidora do doniczki z ziemią.
B) Sposób Markusa: Umieść nasiona na mokrym papierze toaletowym. Tak, powiedziałem to. Papier toaletowy. Jest to mała sztuczka, której nauczyłem się od przyjaciela, która faktycznie działa całkiem dobrze. Kiedy zobaczysz małe kiełki wyrastające z papieru, włóż papier z kiełkami do doniczki z ziemią. To coś w rodzaju uprawy wstępnej do uprawy wstępnej. Najlepiej, zarówno dla A jak i B, aby w tym pierwszym etapie ziemia nie była zbyt odżywcza.

Krok 2: Uporządkowanie drenażu
Dobrym sposobem jest użycie doniczek z nasionami z otworami w dnie dla dobrego drenażu. Pomidory lubią wilgoć, ale nie potrafiają pływać. W ten sposób zapewniasz im to, czego potrzebują, bez przesadnego podlewania.

Krok 3: Wentylacja i światło
Zapewnij swoim przyjaciołom dobrą wentylację, dużo światła i ciepła. Około 20-25 stopni Celsjusza to odpowiednia temperatura. Używaj lamp do uprawy, aby upewnić się, że twoje rośliny otrzymują wszystkie światła, których potrzebują.

Krok 4: Ważne wskazówki
Dokładnie przemyśl, gdzie umieścisz doniczki z pomidorami. Pomidory lubią ciepło, więc umieszczenie ich przy źle odizolowanym oknie, przez które sączy się chłód, nie sprawi im radości. Polecam użycie lamp do uprawy. Dzięki temu światłu możesz umieścić rośliny w miejscach, których inaczej by nie polubiły.

Krok 5: Przesadzanie
Przesadzaj swoje pomidory do większych doniczek, gdy podrosną. Upewnij się także, że regularnie usuwasz pędy pomiędzy liśćmi, aby oszczędzić energię roślin.

Ostatnia rada
Pozwól swoim roślinom rosnąć w siłę przez 6 do 10 tygodni przed posadzeniem ich na zewnątrz. Kiedy to zrobisz, zacznij “przyzwyczajać” aby dostosować je do nowego środowiska po trochę. Wystawiaj je na zewnątrz każdego dnia, zanim posadzisz je na zewnątrz na resztę sezonu. Kiedy ryzyko nocnych przymrozków minie, są gotowe do wyjścia.