MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)
Reconnect to nature
  • item.textBezpłatne zwroty
  • item.textSzybka dostawa
  • item.textZałożony w 1933 r.
Home / Nasze produkty

Zdobądź kwitnącego przyjaciela

Jest coś w wysokich werbenach takiego czarującego, dzięki ich długim łodygom, które pięknie kołyszą kwiatem na wietrze. Dla mnie tworzą one w ogrodzie poczucie wolności. Dlatego właśnie zdecydowałam się na wysianie werbeny. Zaczynamy! Koniecznie podążaj za moją podróżą, jeśli również chcesz stworzyć wrażenie swobody w swoim ogrodzie.

Przeczytaj więcej

Krok 1: Zdobądź potrzebne składniki
Aby zacząć, potrzebujesz: nasion werbeny wysokiej, ziemi do siewu, doniczki, wermikulitu i lampy do uprawy.

Krok 2: Jak sadzić
Siejc ostrożnie w wilgotnej glebie i okryj nasiona cienką warstwą wermikulitu. Upewnij się, że masz lampy do uprawy. Optymalna temperatura dla kiełkowania nasion to 18-20 C. Może upłynąć do 3-4 tygodni, zanim zobaczysz kiełki wyłaniające się z gleby. Idealny okres przed uprawą to luty - marzec.

Poznaj swoje nasiona
Miejsce uprawy: słońce
Odstępy między roślinami: 30 cm
Odstępy między rzędami: 30 cm
Głębokość siewu: 0,2 cm
Termin zbioru: Lipiec - październik

Krok 3: Czas rozwoju
Rozwój werbeny wysokiej zajmuje trochę czasu, więc nie trać nadziei! Jeśli nasiona nie kiełkują, może to być spowodowane tym, że muszą być aktywowane przez zimno. Spróbuj umieścić nasiona w lodówce (lub na zewnątrz, jeśli nie jest zbyt zimno) na około 4-6 tygodni. Może to faktycznie pomóc pierwszym kiełkom zobaczyć dzień światła (lub wnętrze lodówki).

Krok 4: Umieszczenie
Gdy kiełki zaczną się pojawiać, umieść je w słonecznym miejscu. Werbena wysoka pochodzi z Ameryki Południowej i naprawdę lubi słońce.

Krok 5: Przyciągnij zapylacze
Jeśli chcesz przyciągać zapylacze przez całe lato, werbeny wysokie to rośliny, które powinieneś wybrać. Ich bogaty nektar jest szczególnie popularny wśród wszelkiego rodzaju pszczół i bzygów, które są bardzo przydatne w zwalczaniu szkodników w pozostałych częściach ogrodu. Werbena wysoka kwitnie od lipca do jesieni i jest doskonałym kwiatem, który można umieścić w kompozycji.