MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Reconnect to nature
  • Darmowy zwrot
  • Od 1933 roku
Bazylia drobnolistna

Bazylia drobnolistna

'Balkon Star'

Nr artykułu: 90092A

9,59 zł z VAT, bez kosztów dostawy

Balkon Star to klasyczna odmiana bazylii, która nie sprawia problemów w uprawie. Ta aromatyczna bazylia drobnolistna posiada dekoracyjne, kuliste liście, dzięki którym przypomina małe drzewo.

W magazynie


  • Czas dostawy: 2-5 dni roboczych
  • Koszt przesyłki: 9-23 zł, zależnie od wagi zamówienia
  • VAT wliczony w cenę dla klientów indywidualnych. VAT nie jest wliczony dla firm.

Balkon Star to klasyczna, popularna odmiana bazylii, która nie sprawia problemów w uprawie. Ta pełna smaku bazylia drobnolistna posiada dekoracyjne, kuliste liście, które sprawiają, że przypomina wyglądem małe drzewo! Orzeźwiający smak tego aromatycznego zioła doskonale współgra z wieloma różnymi potrawami – podobnie jak zwykła bazylia. Balkon Star najlepiej rozwija się w nasłonecznionych, ciepłych miejscach, więc nadaje się do uprawy na zewnątrz, gdy na dworze panuje wystarczająco wysoka temperatura. Podczas ciemniejszych miesięcy w roku można uprawiać ją w domu, choć – w celu uzyskania najlepszych wyników – wymaga wtedy zastosowania dodatkowego oświetlenia.
Wystarcza na
45 sadzonki

Jeśli chcesz uprawiać ją na zewnątrz, zacznij od wysiewu nasion w domu przez 6 tygodni. Umieść nasiona w wilgotnym kompoście, w temperaturze pokojowej, zachowując duże odstępy pomiędzy nimi. Zacznij przesadzanie, gdy temperatura na dworze osiągnie co najmniej 10°C, umieszczając po 1 roślinie na doniczkę z użyźnioną glebą. Pamiętaj o regularnym podlewaniu i nawożeniu gleby, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci i składników odżywczych.

Rozstawa roślin
25 cm
Rozstawa rzędów
30 cm
Głębokość siewu
0,2 cm
Ustawienie rośliny
Słońce