MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Reconnect to nature
  • Darmowy zwrot
  • Od 1933 roku
Cukinia

Cukinia

'Latino' F1

Nr artykułu: 91477A

16,19 zł z VAT, bez kosztów dostawy

Dynia piżmowa, cukinia, kabaczek – to popularne warzywo ma wiele różnych nazw. Kabaczek to piękna i łatwa w uprawie odmiana dyni, którą można rozkoszować się na surowo lub w postaci gotowanej.

W magazynie


  • Czas dostawy: 2-5 dni roboczych
  • Koszt przesyłki: 9-23 zł, zależnie od wagi zamówienia
  • VAT wliczony w cenę dla klientów indywidualnych. VAT nie jest wliczony dla firm.

Dynia piżmowa, cukinia, kabaczek – to popularne warzywo ma wiele różnych nazw. Kabaczek to piękna odmiana dyni o dużych liściach, które z łatwością wygrywają z chwastami. Można rozkoszować się nim na surowo lub po ugotowaniu, na przykład w potrawach duszonych, daniach z woka lub nawet w postaci marynowanej. Uprawa kabaczka może odbywać się na dwa sposoby. Możesz zdecydować się na uprawę wstępną nasion lub od razu zasiać je na dworze, choć zalecamy pierwszy wariant. Dla osiągnięcia najlepszych wyników gleba powinna być bogata w próchnicę, dobrze użyźniona i dobrze zdrenowana. Do zbiorów kabaczka należy przystąpić wcześnie, gdy kwiat jest jeszcze połączony z rośliną. 
Wystarcza na
3-4 sadzonki

Temperatura gleby przy uprawie prowadzonej na dworze powinna wynosić co najmniej 15°C. Podlej glebę przed wysiewem i pomóż roślinom zatrzymać wilgoć, przykrywając je ściereczką z mikrofibry, dopóki nie zakwitną.

Rozpocznij uprawę wstępną nasion na 3-4 tygodnie przed przesadzeniem ich w celu kontynuowania uprawy na dworze. Umieść po jednym nasionie w każdej doniczce i przechowuj je w ciepłym miejscu (18-24°C), aż wykiełkują. Gdy nasiona już wykiełkują, czas przesadzić je do większych doniczek i przenieść w jaśniejsze miejsce. Uważaj, aby nie uszkodzić korzeni.

Rozstawa roślin
100 cm
Rozstawa rzędów
100 cm
Głębokość siewu
2 cm
Ustawienie rośliny
Słońce