Twój asystent przy uprawie - Nelson Garden
  • Darmowy zwrot
  • Od 1933 roku
Cukinia

Cukinia

Diamant F1

9,59 zł z VAT, bez kosztów dostawy

Diamant F1 to niesprawiająca problemów w uprawie odmiana cukinii – lub kabaczka – o pięknym zielonym kolorze.


W magazynie


  • Czas dostawy: 2-5 dni roboczych
  • Koszt przesyłki: 9-23 zł, zależnie od wagi zamówienia
  • VAT wliczony w cenę dla klientów indywidualnych. VAT nie jest wliczony dla firm.

Cukinia, zwana również kabaczkiem, jest wszechstronnym warzywem, które można spożywać w postaci surowej lub gotowanej w wielu potrawach. Diamant F1 to niesprawiająca problemów w uprawie odmiana cukinii o pięknym zielonym kolorze i dużych, dekoracyjnych liściach, które z łatwością wyeliminują chwasty. Rośnie najlepiej w ciepłych, nasłonecznionych miejscach, w bogatej w próchnicę, dobrze użyźnionej i zdrenowanej glebie.

Nazwa łacińska
Cucurbita pepo
Siew
Uprawa wstępna i siew bezpośredni
Kiełkowanie
kwiecień - maj
Siew bezpośredni
maj - maj
Okres zbioru
lipiec - październik
Czas wzrostu (dni)
60

Możesz zasiać nasiona bezpośrednio na dworze, bez prowadzenia wysiewu wstępnego w domu. Jest to jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy temperatura na dworze wynosi co najmniej 15°C. Pamiętaj również o podlaniu gleby przed wysiewem, aby utrzymać nasiona w wilgoci. W celu osiągnięcia najlepszych wyników przykryj doniczkę ściereczką z mikrofibry do momentu, aż roślina zacznie kwitnąć.

Zacznij od uprawy wstępnej na 3-4 tygodnie przed przesadzeniem rośliny, gdy na dworze zrobi się wystarczająco ciepło. Umieść po jednym nasionie na doniczkę z użyźnioną glebą i postaw je w ciepłym miejscu (18-24°C) do wykiełkowania. Po kilku tygodniach czas przesadzić roślinę do większej doniczki i umieścić ją w jasnym, nasłonecznionym miejscu, aby mogła urosnąć i zaowocować pysznymi cukiniami.

Rozstawa roślin
100,00 cm
Rozstawa rzędów
100,00 cm
Głębokość siewu
2,00 cm
Ustawienie rośliny
Słońce