Twój asystent przy uprawie - Nelson Garden
 • pomoc@nelsongarden.pl
 • 22 307 86 32
Rootmaster, brązowy

Rootmaster, brązowy

181,79 zł

Mini szklarnia Rootmaster, brązowy - zdobywająca nagrody mini szklarnia z funkcją podlewania, dzięki której hodowla w domu staje się łatwa.


W magazynie


 • Czas dostawy: 2-5 dni roboczych
 • Koszt przesyłki: 9-23 zł, zależnie od wagi zamówienia
 • VAT wliczony w cenę dla klientów indywidualnych. VAT nie jest wliczony dla firm.

Nasz własny, nagradzany patent! Rootmaster to mini szklarnia, która sprawia, że hodowla domowa staje się prosta. Dzięki funkcji podlewania wystarczy, że nalejesz wody do tacki i umożliwisz roślinom kiełkowanie. Ich korzenie przedostaną się przez otwory wentylacyjne w komórkach i wyschną sprawiając, że nowe korzenie wyrosną wyżej. Dzięki wykorzystywaniu zjawiska o nazwie air-pruning ten sposób kontroli wzrostu zapewnia uzyskanie głęboko sięgających i dobrze rozwiniętych korzeni. Dodatkowo umieszczone w komórkach wkłady można otworzyć od środka, jak książki, co sprawia, że dostęp do korzeni jest jeszcze prostszy. 

Rootmaster jest wykonany z tworzyw odpowiednich do przetworzenia w procesie recyklingu, a tacka i pokrywka są wykonane z polipropylenu. Opakowanie zawiera również 8 opasek nawadniających (4 zamontowane, 4 dodatkowe), które można wypłukać i użyć ponownie po zasadzeniu nasion. 

Sposób użycia:

 1. Montaż
  a) Przeciągnij opaskę nawadniającą przez środek wszystkich wkładów. 
  b) Złącz ściany wkładów za pomocą haczyka i zamknij. 
  c) Zaczep opaskę nawadniającą na pałeczce po jednej ze stron pojemnika z komórkami, żeby wyłączyć przepływ wody.
 1. Wysiew
  a) Wypełnij komórki kompostem do połowy wysokości i przyklep ciasno, trzymając komórki obok siebie. Wypełniaj je dalej ziemią, ale nie przyciskaj jej. Sprzątnij resztki ziemi z podstawki pojemnika z komórkami.
  b) Umieść pojemnik z komórkami na wystającej wewnętrznej półce pojemnika i podlej.
  c) Zasiej nasiona zgodnie z instrukcją widoczną na ich opakowaniu. Umieść 1 lub 2 nasiona w komórce.
  d) Przykryj mini szklarnię pokrywką i umieść w ciepłym, jasnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. 
 1. Podlewanie
  a) Utrzymuj nawilżenie nasion spryskując je wodą z butelki ze spryskiwaczem. Kiedy pojawią się pierwsze liście (liścień), umieść roślinki w chłodnym miejscu , kontynuuj spryskiwanie. UWAGA! Funkcja podlewania mini szklarni powinna być aktywowana dopiero, gdy pojawi się kolejna para liści (liście właściwe). Wtedy roślina posiada już wystarczająco długie korzenie. 
  b) Zdejmij opaskę nawadniającą z pałeczki, kiedy chcesz aktywować funkcję podlewania. Możesz robić to o różnych porach, w zależności od rodzaju pojemnika z komórkami. 
  c) Wlej mniej więcej 1l wody do tacy zbierającej wodę. Podlej komórki z góry. Opaska nawadniająca musi pobierać wodę z dołu oraz z ziemi w komórce.
  d) Napełnij tacę ponownie, kiedy zajdzie taka potrzeba. Dolna część opaski nawadniającej powinna zawsze znajdować się pod wodą. Składniki odżywcze pobierane z kompostu kończą się zazwyczaj po około 3-4 tygodniach, co możesz zaobserwować po bladych liściach lub wolnym tempie wzrostu rośliny. Kiedy tak się stanie, dodaj do wody odżywki dla roślin doniczkowych postępując zgodnie z instrukcją na jej opakowaniu. 
 1. Przesadzanie
  a) Kiedy liście rośliny są na tyle duże, że nie mieszczą się pod pokrywą pojemnika, przychodzi czas na przesadzenie. Podnieś pojemnik na komórki z tacy zbierającej wodę. Delikatnie podnieś jedną ze ścianek komórki, pokieruj ją nieco pod kątem na zewnątrz i otwórz. 
  b) Przenieś rośliny do doniczki mieszczącej o 4-5 razy więcej ziemi niż komórka. Następnie przesadzaj je stopniowo do większych doniczek. Niektóre rośliny można przesadzić od razu do docelowej doniczki, sprawdź to w instrukcji na opakowaniu nasion.

Produkty powiązane

Pokaż wszystkie

Oceń nas po dokonaniu zamówienia