MISSING_TRANSLATION (TOPBAR.IMPERSONATE_ACT_AS)

Bukiet spiralny

20 czerwca 2022

Rozpoczął się sezon na wiązanki i bukiety! Czekaliśmy na to z niecierpliwością, odkąd wiosną zasialiśmy pierwsze nasiona kwiatów. Wyobraź sobie, że możesz wiązać bukiety spiralnie, co za marzenie! Spiralne układanie bukietu wymaga nieco wprawy, ale jak ze wszystkim innym, jest łatwe, gdy opanuje się technikę. 

Gdy kupujemy bukiet w kwiaciarni, zazwyczaj wiązany jest techniką zwaną wiązaniem spiralnym, której poprawne wykonanie może wymagać nieco wprawy. Dzięki tej technice można łatwo dodać kwiat tam, gdzie go brakuje, lub wyjąć i przesunąć, jeśli jest kwiatów za dużo. Zebraliśmy tu wskazówki, które pomogą Ci odnieść sukces.

Co trzeba zrobić:

 1. Zacznij od rozłożenia kwiatów i gałązek, które chcesz wykorzystać w swoim bukiecie. 
  Nelson_Garden_Tying a spiral bouquet_image_2.jpg
 2. Usuń dolne liście z łodyg.
 3. Umieść jedną łodygę w dłoni, a drugą umieść w poprzek, tworząc krzyż. Trzymaj kwiaty razem między palcem wskazującym a kciukiem. Weź trzecią łodygę i umieść ją pod tym samym kątem, co pierwszy kwiat.  
 4. Podczas obracania bukietu dodawaj kwiaty, gałązki i trawę cały czas w tym samym kierunku.
  Nelson_Garden_Tying a spiral bouquet_image_4.jpg
 5. Uzupełniaj bukiet aż do uzyskania zadowalającego efektu, sprawdzając od czasu do czasu, jak się prezentuje. Ewentualnie przesuń kwiaty lub wetknij słomki w miejsce, w którym ich brakuje.  
 6. W miejscu, w którym trzymasz bukiet, znajduje się węższe miejsce. W tym miejscu możesz związać bukiet efektowną tasiemką z rafii lub juty. Przekręć o kilka obrotów i ściągnij tasiemkę. 
 7. Przytnij równo łodygi za pomocą ostrego sekatora lub nożyczek.
  Nelson_Garden_Tying a spiral bouquet_image_1.jpg
 8. Podziwiaj swoje arcydzieło!

Wskazówka!

Przesuwaj kwiaty w dłoni, jeśli jest ich za dużo, aby utrzymać je między palcami. Postaraj się rozluźnić rękę, żeby było to łatwiejsze. 

Kwiaty należy zbierać rano, gdy łodygi są jeszcze sztywne, w drugiej kolejności można je ścinać wieczorem. Użyj czystego sekatora i włóż łodygi do wody, aby nie zdążyły się pochylić. 

Zanim zaczniesz układać bukiet, pozostaw kwiaty w wodzie w chłodnym miejscu, żeby łodygi wciągnęły wodę. 

Do bukietu można dodać trochę innej zieleni, na przykład trawę z przydrożnych łąk, gałązki malin lub inne liście z ogrodu.  

Wybierz kilka dorodnych kwiatów z odrobiną charakteru, aby odgrywały główną rolę w Twoim bukiecie.

Teraz czas zacząć ćwiczyć! Powodzenia!

Nelson_Garden_Tying a spiral bouquet_image_3.jpg